Google Haritalarda “Materyal Tasarım” Değişikliği

Geçtiğimiz yıl Google I/O etkinliğinde duyurulan Android 5.0 Lollipop sürümüyle birlikte Google’ın yeni tasarım anlayışı ortaya çıkmıştı.

Materyal tasarım olarak tanıtılan bu yeni tasarım anlayışı önce Android sürümünde, ardından Google uygulamalarında görülmeye başlanmıştı. Hatta Google, uygulama geliştiricileri için materyal tasarım ögelerini içeren bir çeşit eğitim sayfası bile hazırlamıştı. Bu yeni tasarım, Google servisleri arasında giderek yaygınlaşıyor.

9to5Google isimli İnternet sitesi tarafından yayınlanan bir ekran görüntüsünde, Google Haritalar servisi görüldü. Bu görüntüde, servisin tasarımının değişeceği anlaşılıyor. Henüz resmi olarak yayınlanan bir güncelleştirme yok. Ancak ilerleyen günlerde Google Haritalar değişecek.

Google Haritalar, dünyanın her yerinde kullanabileceğiniz bir harita servisi. Android, iOS ve masaüstü bilgisayarlarınızda tarayıcı üzerinden görüntüleyebileceğiniz bu servis, artık çok daha işlevsel bir hare getirilecek.

Arama, kaydetme ve paylaşma gibi kısa yol butonlarının ekleneceği Google Haritalar’ın, materyal tasarım ile nasıl görüneceğini, yukarıdaki ekran alıntısından görebilirsiniz.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.