İkinci İntihar Bombacısının Kimliğinin Tespit Edildiği İddia Edildi

Ankara’daki saldırıyı gerçekleştiren ikinci intihar bombacısının da kimliğinin tespit edildiği, saldırıyla ilgili olduğu düşünülen bir kişi ile araçların sahiplerinin gözaltına alındığı iddia edildi.

Ankara’da 97 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı gerçekleştiren ikinci intihar bombacısının kimliğinin tespit edildiği iddia edildi. Hürriyet’ten Arda Akın’ın haberine göre, ikinci bombacı da, tıpkı Y.E.A., gibi MİT’in takip listesinde yer alan Ö.D.D. olduğu belirtildi.

A. ve D’nin ayrı araçlarla Antep’ten Ankara’ya geldikleri ve Y.Ş. adlı bir kişi tarafından bu iki isme keşif yaptırıldığı tespit edildi.

Araç sahipleri ve Y.Ş., Antep’te gözaltına alındığı, üç kişinin soruşturmanın yürütüldüğü Ankara’ya gönderileceği belirtildi.

Y.E.A ve Ö.D.D.’NİN Suriye’den Türkiye’ye geçiş yaptıkları ihtimali üzerinde duruluyor. Diğer saldırganın da aynı listedeki Y.E.A olduğu iddia edilmişti.

Şüphelinin Babası: Polise Defalarca Onu İçeri Atın Dedim

Ankara katliamının faillerinden olduğu iddia edilen Ö.D.D.’nin babası M.D. oğlunun 2013’te Suriye’ye gittiğini, 2014’te döndüğünü ve sekiz ay yanında kaldıktan sonra yine Suriye’ye gittiğini söyledi.

Radikal’den İdris Emen’e konuşan M.D. şu açıklamalarda bulundu:

“Benim oğlum böyle bir şey yapamaz. Oğlumu Suriye’den geri getirmek için defalarca emniyete gittim. Oğlum 2014 yılında Adıyaman’a geldi. 8 ay yanımda kaldı. Ben oğlumu Emniyet’e şikayet ettim. Emniyet’e, ‘bunu alın cezaevine atın’ dedim. İfadesi alındıktan sonra oğlum serbest bırakıldı. 8 ay sonra Suriye’ye gitti. Ö.D.D. evliydi, bir çocuğu vardı. Sekiz aydır hiç konuşmuyorduk. Şimdi ben ne yapacağım? Oğlumun böyle bir saldırı yaptığına dair emniyetten bana bir bilgi verilmedi.”

Suruç katliamını gerçekleştiren IŞİD bağlantılı Şeyh Abdurrahman Alagöz’ün ağabeyi olan Y.E.A.’nın da Ankara katliamının diğer faili olduğu iddia ediliyor.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.