“Barış Talebimizden Asla Vazgeçmeyeceğiz. İnadına Barış”

Suruç katliamında öldürülenlerin ailelerinin oluşturduğu Suruç Aileleri İnisiyatifi, Ankara katliamına ilişkin bir açıklama yaparak “Barış talebimizden asla vazgeçmeyeceğiz. İnadına Barış!” dedi.

Açıklama şöyle:

“Yine bir katliamla uyandık, yine ve yeniden acıyı gördük, travmaların en ağırını yaşadık. Ve yine halaylarımıza, barış taleplerimize ve kardeşlik duygularımıza ket vurmak isteyenler sahneye çıktı.

“Bizler Suruç aileleri olarak barışa, kardeşliğe köprü olmaya giden aydınlık ve yiğit gençlerimizi toprağa verdik, bugün ise yine aynı şekilde sarayın saltanatına dur diyen, halaylar çeken ve yüzlerinde gülümseme ile güneşli ve barış dolu yarınlara özlem duyan kardeşlerimizi hain ve alçakça bir saldırıya kurban verdik. Suruç Aileleri İnisiyatifi olarak bu alçakça saldırıyı kınıyor, katillerin ve daha da önemlisi katliamın organizatörlerinin bir an önce yargılanmasını talep ediyoruz.

“Katil belli, katil aynı. Bizler onları tanıyoruz. Irkçı, faşist ve katliamcı iktidar zihniyeti tarihe yine kanlı elleriyle yaptığı ve hesabını vermekten kaçamayacağı bir katliam daha ekledi.

“Ülkeyi yangın yerine çevirdiniz ama inadına halaylarımız daha çok büyüyecek, barış çığlıklarımız daha da artacak. Artık savaşların son bulacağı gözyaşlarımızın ve acılarımızın dineceği güzel günlere uyanmak dileği ile. Barış talebimizden asla vazgeçmeyeceğiz. İnadına Barış!”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.