Tiyatrocu Levent Kırca Son Yolculuğuna Uğurlandı

Tiyatrocu Levent Kırca, bugün Levent Camisi’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi. 

Cenaze törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırca’nın oğulları Oğulcan, Umut ile kızı Ayşe Kırca da katıldı. Kırca için Kadıköy’de bulunan Levent Kırca Tiyatrosu’nda da anma düzenlendi.

Taziyeye, Levent Kırca’nın oyuncu arkadaşları, öğrencileri, ailesi ve sevenleri katıldı. Taziye sırasında, usta oyuncunun bazı öğrencileri gözyaşlarını tutamadı.

Birçok kişi taziye defterine duygularını yazarken, Levent Kırca’nın eski öğrencisi ve aynı zamanda asistanı olan tiyatro oyuncusu Bülent Demir, “Hepimiz çok üzgünüz, çok yıkıldık” dedi.

Bütün öğrencilerinin burada olduğunu dile getiren Bülent Demir, “Herkesin mutlaka Levent Kırca ile ilgili iyi bir anısı vardır. Onu sevmeyen hemen hemen yok gibi. Biz ülkenin her yerine turne yaptık. Her zaman her oyunu ayakta alkışlanmıştır. O kadar büyük bir insanı kaybettik ki. Kolay kolay böyle insanlar gelmiyor. Tek vasiyeti, ‘Tiyatrom yaşasın’ diyordu. Tiyatrosunu yaşatmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız”

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.