Dünyadan Karitatüristler ‘Ankara Katliamı’nı Çizdi

Ankara Katliamı’nı karikatüristler çizdi.

1

Saldırıdan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı sorumlu tutan Brezilyalı ünlü karikatürist Carlos Latuff ve Alman medyasındaki karikatürlerin ardından dünyanın dört bir yanındaki karikatüristlerden de saldırı mağdurlarına destek geldi.

Haziran Hareketi Nişantaşı ve Bilim Sanat Medya Meclisi’nin düzenlediği karikatür sergisi Kadeş 2015’in katılımcısı olan ülkeler destek mesajları ve çizimlerini iletti.

2

Brezilyalı ünlü sanatçı Mello, yayınladığı dayanışma mesajında“Umarım bir daha böyle bir olay yaşanmaz ve insanlar gerçekten istedikleri barışa kavuşurlar” ifadelerini kullandı.

Uluslararası Karikatürcüler Federasyonu (FECO) Genel Sekreteri Bernard Bouton ise “Acınızı paylaşıyoruz” mesajını paylaştı.

Çinli çizer He Neng ise yaralıların bir an önce iyileşmesini temenni ederek, “Terörizmin her çeşidini lanetliyoruz” ifadelerini kullandı.

3

Bu mesajların yanı sıra Suriye, Belçika, Hollanda, Ürdün ve Brezilyalı çizerler de karikatürleriyle “Acınızı paylaşıyoruz”mesajını verdiler.

4

Latuff’tan ikinci karikatür

Brezilyalı çizer Carlos Latuff da, saldırıyla ilgili ikinci bir karikatür yayınladı. İlk çiziminde Erdoğan’ı hedef alan Latuff, bu kez çiziminde AKP logosunu kullandı.

5

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.