Başbakan Davutoğlu: Hacı Lokman Birlik’i Sürükleyen 2 Polis Görevden Alındı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şırnak’ta öldürülen Hacı Lokman Birlik’i zırhlı araç arkasında sokaklarda sürüklediği belirlenen iki polisin görevden alındığını açıkladı.

NTV’de canlı yayına katılan Davutoğlu, özetle şunları söyledi:

“Tahkikat sonuçlandı. İki polis, bu videoyu çektiği, bu davranışı sergilediği, terör operasyonlarının meşruiyetine gölge düşürdüğü için görevden alındı.

“Devletin demokratik hukuk kuralları içinde yürüttüğü operasyonlara gölge düşürmek, Türkiye’de hukuk devleti dışına çıkıldığı intibasını vermek, güvenlik güçlerimizin intikam hissiyle hareket ettiği algısını yerleştirmek, bize yapılacak en büyük kötülüktür.

“Tahkikat sürecek. Soruşturma yürüyorsa, tamamlandığında gereği yapılır. Bütün bu operasyonların hukuk devleti çerçevesi içinde olması lazım.

Ne olmuştu?
JİTEM adını kullanan bir Twitter hesabı Akrep adı verilen zırhlı aracın arkasında cansız bir bedenin sürüklendiği bir fotoğraf paylaştı.

Cansız bedenin, özel hareket timleri operasyonu sırasında açılan ateş sonucu öldürülen HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik’in kayınbiraderi Hacı Lokman Birlik’e ait olduğu öne sürüldü.

Diken’in ulaştığı Leyla Birlik de yerde sürüklenen kişinin kayınbiraderi olduğunu doğruladı.

Fotoğrafın Şırnak’ta çekildiğini belirten HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Bu fotoğrafa iyi bakın. Kimse unutmasın, biz unutmayacağız çünkü” dedi.

*dha, diken.com.tr, dağ medya

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.