‘Ankara Katliamı’nda Tüm Emareler IŞİD’i İşaret Ediyor’

‘Ankara katliamı’nın faillerine ilişkin ilk bulguların IŞİD’i işaret etttiği, saldırının Suruç katliamının ‘tam bir kopyası’ olduğu belirtildi.

Diken’de yer alan haberde, Uluslararası haber ajansı bilgi veren iki Emniyet yetkilisi, şu an için bombalı saldırı bağlamında IŞİD üzerinden durduklarını söyledi.

İki Emniyet yetkilisi: ‘Ankara katliamı’nda tüm emareler IŞİD’i işaret ediyor

IŞİD, Türkçe dergisinde intihar saldırılarının sinyalini vermiş

Ankara’da dün en az 95 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırının ardından gözler ‘olağan şüpheli’ IŞİD’e çevrilirken örgütün, Türkçe dergisi Konstantiniyye, üçüncü sayısında intihar eylemlerinin sinyalini vermiş.

kostantiniyye

‘İslam Devleti Al-Hayat Medya Merkezi’ tarafından hazırlanan derginin, 15 Eylül’de PDF formatında çıkan son sayısında, istişhadi operasyonların yani intihar eylemlerinin caizliği ve fazileti kapağa taşındı.

Dergide, intihar eylemlerine ilişkin yazıda şu ifadeler yer aldı: “Bir müslümanın çok sayıdaki kafirlerin içine, helak olacağını bildiği halde tek başına onlara saldırmasının caizdir. Onların günümüzdeki bu ameliyeleri bilmemelerinin sebebi; bu amelin yeni bir amel oluşu değil, bilakis günümüzdeki teknoloji, patlayıcı, silah ve tekniklerin o günde olmadığındandır.”

kostantiniyye1

Yazıda, intihar eylemleri yapan IŞİD militanı Türklerin fotoğraflarına da yer verildi.

IŞİD’in dergisi intihar eylemlerini öne çıkarırken, Emniyet’in, Ankara katliamının faillerden birinin Suruç katliamını yapan Şeyh Abdurrahman Alagöz’ün kayıp ağabeyi Yunus Emre Alagöz olabileceği ihtimali üzerinde durduğu bilgisi geldi.

İki Emniyet yetkilisi de Reuters’a, ‘Ankara katliamı’nda tüm emaralerin IŞİD’i işaret ettiğini söyledi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.