Eşbaşkan Demirtaş: Alçak Bir Bombadır

Halkların Demokrasi Partisi (HDP) Eşgenel Başkanı Selahattin Demirtaş, patlama dolayısıyla İstanbul’daki programına iptal edip Ankara’ya yola çıktı. Binada bomba araması yapıldı.

Demirtaş’ın düzenleyeceği basın toplantısı öncesi Ankara’daki patlama haberi gelince HDP İstanbul İl binası boşaltıldı. Demirtaş binadan çıkarken gazetecilerin sorularını yanıtladı ve “’Saldırı, Diyarbakır ve Suruç’un tıpa tıp benzeri ve devamı” dedi.
Saldırıyı katliam olarak değerlendiren Demirtaş, polisin yaralıların bulunduğu yere gaz atmasını sert sözlerle eleştirdi, “Ölü sayısının artması için uğraşıyorlar sanki. Çevik polis ambülanslardan önce geliyor. Sağlık müdahalesini geciktiriyorlar. Bu geçici başbakan biraz sonra çıkacak sağduyumuzu koruyalım diye hakaret edecek gözümüze bakarak. Sen nasıl bir devlet haline geldin, insanlar yaralılarını taşırken gaz atıyor polisin. Tablo çok ağır, canlı mıdır, cansız mıdır bilemem ama alçak bir bombadır.”

Patlaanın arkasında Suruç’ta, Diyarbakır’daki patlama gibi aleni bir gücün olduğunu söyleyen Demirtaş, toplumu bu şekilde teslim almaya çalıştıklarını belirtti.

Demirtaş tüm birimlerinin seçim çalışmalarına ara verdiğini söyledi: “Ölülerimizi kaldıracağız, onlarca cenazemiz var, onlar yerdeyken seçim çalışması yapmayacağız. Biz seçim için kurulmuş bir parti değiliz, özgürlük, demokrasi ve halkın huzuru için kurulmuş bir partiyiz” dedi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.