Davutoğlu: Taşeron Ama Telefonu Var

Başbakan Ahmet Davutoğlu, beraberindeki heyet ve eşi Sare Davutoğlu ile İzmir Kordon’da gezinti yaptı. Gezi sırasında yaşadığı sıkıntıları ileten ve Başbakan’ı kendi ailesiyle konuşturmak isteyen taşeron işçiye Davutoğlu, “Taşeron ama telefonu var” dedi.

İşçi bu sözlere “150 milyonluk telefon” şeklinde yanıt verirken, Davutoğlu buna karşılık “Güzel, kaç liralık olursa olsun” dedi.

Radikal’in Doğan Haber Ajansı’ndan (DHA) Mehmet Candan’ın haberine dayanarak verdiği bilgilere göre, bundan sonraki gelişmeler şöyle yaşandı:

 

Taşeron işçi olarak çalışan Mehmet Halim Barış, korumaların engellemelerine rağmen Başbakan Davutoğlu ile konuşmayı başardı.

Barış, taşeron işçilerle ilgili yasayı sordu. Başbakan Davutoğlu, taşeron işçi sorunu ile ilgileneceklerini belirtti.

“Ben asgari ücretle çalışan bir işçiyim. Sabah altıda çıkıyorum, bu saatte evime dönüyorum. Üç tane çocuğum okuyor, biri lisede son sınıfta” diyen ve taşeronda çalıştığını belirten işçinin sözünü kesen Davutoğlu, “İnşallah taşeronu çözeceğiz” karşılığını verdi.

Başbakan, çocuklarının kaç yaşında olduğunu sorduğu işçinin büyük oğluyla telefonda konuşmak istedi.

Taşeron işçinin, “Öyle bir sevinecek ki” diyerek cebinden telefonunu çıkarması üzerine Davutoğlu kameralara dönerek, “Taşeron ama telefonu var” dedi.

İşçinin telefonunun 150 lira değerinde olduğunu söylemesi üstüne, Davutoğlu “Güzel, kaç liralık olursa olsun” dedi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.