Kadınlar Cizre’de

Yazar ve akademisyen 24 kadından oluşan ‘Barış İçin Kadın Dayanışma Grubu’, yarın 21 sivilin öldürüldüğü Cizre’ye ulaştı. 24 kadın yazar ve akademisyen, 9 gün sokağa çıkma yasağının uygulandığı ve 21 kişinin öldürüldüğü Cizre’ye destek olmak üzere Cizre’de.

Bu sabah İstanbul’dan Mardin’e doğru yola çıkan kadınlar, Mardin’den Cizre’ye geçti. Grubu Cizre’de HDP Şırnak vekili Aycan İrmez ve Şırnak Barosu’ndan kadın bir temsilci karşıladı.

Kadınlar, öldürülen sivillerin ailelerine taziye ziyaretine gidiyor.

Heyette yer alacan isimler şöyle:

Gülseren Onanç, Ayşe Kulin, Perihan Mağden, Oya Baydar, Nesrin Nas, Zeynep Oral, Nurcan Baysal, Yasemin Bektaş, Özlem Dalkıran, Ebru Baybora Demir, Ayşe Erzan, Nevin İl, Hande Karakulluk, Ayşe Köroğlu, Çiğdem Mater, Maya Arakon, Nil Mutluer, Filiz Şahin, Mebuse Tekay, Melek Ulagay, Melek Ufuk,Reyhan Yalçındağ, Yaprak Yapsan, Meryem Yavuz.
Savaşa Ses Çıkarıyoruz başlığıyla yaptıkları yazılı açıklamada, Barış için Kadın Girişimi de (BİKG), cuma günü Cizre’ye gideceğini duyurdu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Çocuğunu aç, susuz teskin etmek, öldürülmüş kızının cesedini buzdolabında bekletmek, kolunda bebeğiyle can vermek zorunda bıraktığınız kadınların yanına Cizre’ye gidiyoruz. Cizre’de ve her yerde silahların susması barışın konuşması için ısrarımızı sürdürüyoruz.”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.