Gezi Tablosu, Gezi’nin Yıldönümünde Açıldı

Abdullah Cömert’in, Mehmet Ayvalıtaş’ın, Uğur Kurt’un, Berkin Elvan’ın, Hasan Ferit Gedik’in, Ali İsmail Korkmaz’ın aileleri ressam Haydar Özay’la birlikte, Gezi Tablosu’nun önünde.

Ressam Haydar Özay’ın yaptığı Gezi Tablosu, Gezi’nin yıldönümü etkinlikleri kapsamında Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi terasında bir etkinlikle açıldı.

Etkinliğe Mehmet Ayvalıtaş, Abdullah Cömert, Ali İsmail Korkmaz, Berkin Elvan, Hasan Ferit Gedik ve Uğur Kurt’un aileleri, Gezi Şehitleri ve Gazileri Platformu üyeleri, Taksim Dayanışması, Mimarlar Odası, İstanbul Tabip Odası, Halkevleri ve park forumlarından temsilciler katıldı.

Taksim Dayanışması’ndan Mücella Yapıcı, etkinliğe katılan ailelere ve ressam Özay’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Gezi direnişinde yaşamını yitirenlerin resmedildiği tabloya işaret ederek “Yaşıyorsak ve hala nefes alıyorsak, bilinmelidir ki o güzel çocukların gülen yüzü hürmetinedir” dedi. Gezi’nin bitmiş bir süreç olmadığını vurgulayan Yapıcı “Gezi bir şairin dizelerinde, bir ressamın fırçasında, Gezi her yerde…” diyerek sözü ailelere bıraktı.

Aileler adalet taleplerini yinelerken, “emri ben verdim” sözüyle cinayetlerin baş sorumluluğunu üstlenen Tayyip Erdoğan ve AKP iktidarından hesap sorulmasını istedi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir