Kamp Armen’in Tapusu Hala İade Edilmedi

Tuzla’daki Ermeni yetimhanesi Kamp Armen’in yıkılmaması ve tapusunun Ermeni halkına iadesi için 22 gündür nöbet tutan Kamp Armen Dayanışması, bugün yazılı bir açıklama yaparak tapunun hâlâ iade edilmediğini duyurdu ve direnişe devam edeceklerini açıkladı.

​Birkaç gün önce basında çıkan haberlerde Kamp Armen’in tapusunun, yetimhanenin sahibi Gedikpaşa Ermeni Protestan Kilisesi Vakfı’na devredileceği yer almıştı. 22 gündür Kamp Armen’de nöbet tutan Kamp Armen Dayanışması, tapunun devri için herhangi somut bir adım atılmadığına dikkat çekerek yazılı bir açıklama yayınladı.

Kamp Armen Dayanışması’ndan “Oyalamaya son! Kamp Armen derhal iade edilsin” başlığıyla yapılan açıklamada “İlk günden beri aynı şeyi söylüyoruz: Kamp Armen Ermeni halkına, koşulsuz, şartsız ve hemen şimdi iade edilsin! Alışageldiğimiz oyalama taktikleri ile tapu devrinin 10 gün, 15 gün geciktirilmesine, süreci seçim sonrasına sarkıtma, oldu bittiye getirme çabalarına karnımız tok. 31 sene önce kampımıza el koyan devlet, bugün, kampımızı hemen iade etmelidir” ifadelerine yer verildi.

Kamp Armen’in tapusu iade edilene dek direnişe devam edeceklerini açıklayan Kamp Armen Dayanışması, tüm duyarlı kesimleri dayanışmaya, Kamp Armen’e destek vermeye çağırdı.

* Kamp Armen Dayanışması’nın bugünkü açıklaması şöyle:

OYALAMAYA SON! KAMP ARMEN DERHAL İADE EDİLSİN!

30’u aşkın senedir süren adaletsizliğe karşı, Ermeni yetimlerin emekleriyle yükselmiş olan Kamp Armen’in yıkılmaması için başlattığımız direnişimiz, 22 gündür sürüyor. 22 gün önce dozerleri kampa sürenler, bugün kampı iade edeceğini iddia ederken, Kamp Armen’in onlar için ne kadar mühim ve değerli olduğu masalını anlatıyor.

İlk günden beri aynı şeyi söylüyoruz: Kamp Armen Ermeni halkına, koşulsuz, şartsız ve hemen şimdi iade edilsin! Alışageldiğimiz oyalama taktikleri ile tapu devrinin 10 gün, 15 gün geciktirilmesine, süreci seçim sonrasına sarkıtma, oldu bittiye getirme çabalarına karnımız tok. 31 sene önce kampımıza el koyan devlet, bugün, kampımızı hemen iade etmelidir!

Yarın sabah o dozerlerin kapımıza dayanmasının önünde direnişimizden başka hiçbir engel yokken, kamuoyunda yaratılan “Kamp iade edildi” algısı, direnişimizi kırmaya yöneliktir. Kamp Armen’i kazanacağız! Her gün artan dayanışmamız ile kazanacağız, algı yönetimlerine prim vermeden, rehavete kapılmadan kazanacağız! Dozerlerle yıktıkları duvarları, ellerimizle onararak kazanacağız! Direne, direne kazanacağız!

Tekrar belirtiyoruz, Kamp Armen kazanılana, tapu devri yapılana kadar direnişteyiz! Tüm halkları direnişimize güç vermeye, Kamp Armen’e bekliyoruz!

KAMP ARMEN DAYANIŞMASI

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir