Türkiye’nin ilk vegan festivali yağış nedeniyle ertelendi

Hafta sonu yapılması planlanan Türkiye’nin ilk Vegan Festivali  10 gündür devam eden yağışlar nedeniyle ertelendi.

Yapılan açılamada, ” Festival alanında yağış 10 gündür devam ediyor ve gereken hazırlıklar toprak çok ıslak olduğu için yapılamıyor. Festivalimizin konsepti ve programı büyük oranda açık hava aktiviteleri ve çadır kamp olarak tasarlandığı için bu haftasonu hava koşulları açısından uygun ve ideal görünmüyor. Bu kadar çok hazırlık yaptıktan ve destek gördükten sonra yaratılan sinerjiyi ve festivalin başarı potansiyelini boşa harcamamak üzere ve bize gelen mesajları da dikkate alarak Vegfest Türkiye’yi ertelemeye karar verdik. Duyuru yapmaya devam edeceğiz ve en kısa zamanda yeni tarihleri açıklayacağız. Herkese çok teşekkürler. ” denildi.

Festivalin yeni tarihi duyurulacaktır.


 

13-14 Haziran tarihlerinde Kocaeli Kartepe’de düzenleniyor. Festivalin ev sahipliğini Raw Gourmets International (RGI) The Raw Culinary Arts and Hospitality Institute okulları yaparken, organizasyonunu ise Gaia Dergi üstleniyor.

564

Bütün etkinliklerin ücretsiz olacağı festivalde konaklama için çadırlarda kalınacak. Türlerin özgürlüğü teması, veganlar ve vegan olamayanlar arasındaki iletişimsizliklerin onarılması ve gezegenin tüm canlarıyla kucaklaşmak için festivali düzenlediklerini ifade eden vegan aktivistler Vegan Festivaline herkesi çağırıyor.

Festvial kapsamında ayrıca tüketim kültürü, yoga, kitlesel dans tiyatrosu, bibliyoterapi, vegan yemek, vegan sağlık ve müzik atölyeleri de düzenlenecek.

Ayrıntılı bilgi ve son dakika güncellemelerini takip etmek için www.vegfestturkey.org .

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir