280 bin polis, 220 bin asker 7 Haziran’a kadar izinsiz çalışacak

7 Haziran’daki genel seçimlere sayılı günler kala emniyet ve jandarma teşkilatlarında görev yapan tüm personel için izinler iptal edildi. Bu kapsamda emniyet teşkilatında görevli yaklaşık 280 bin polis ile jandarma teşkilatında görevli 220 bin asker 7 Haziran’a kadar izinsiz olarak çalışacak.

Milliyet’in aldığı bilgilere göre, İçişleri Bakanlığı, 7 Haziran seçimi için son viraja girilirken, ülke genelinde yaşanan olaylar ve siyasi arenada giderek yükselen tansiyonu da dikkate alarak teyakkuza geçti.

Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde Türkiye genelinde görev yapan tüm personel için izinler kaldırıldı.

 

İzinlerin kaldırılması ve hassasiyet gösterme talimatı

Bu doğrultuda emniyet teşkilatında görevli yaklaşık 280 bin polis ile jandarma teşkilatında görevli 220 bin asker 7 Haziran’a kadar izinsiz olarak çalışacak. Bu kapsamda alınan seçim güvenliği önlemleri doğrultusunda emniyet ve jandarma teşkilatlarındaki tüm personelden hassasiyet gösterilmesi talimatlarının verildiği belirtildi.

İçişleri, Enerji Bakanlığı da seçimler için izinleri kaldırdı

İçişleri Bakanlığı, seçimler nedeniyle 81 ilin valisinin izinlerini de kaldırmıştı. Enerji Bakanlığı da, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) ve Elektrik Dağıtım Şirketi çalışanlarının izinlerini 7 Haziran seçimine kadar kaldırılmıştı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir