Demirtaş: Başbakanı 20 günde HDP’li yapacağız

Partisinin Adıyaman mitinginde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, HDP teşkilat binalarındaki patlamaları kınamayan Cumhurbaşkanı Erdoğan için “Tarafsız cumhurbaşkanı olayı kınamış, geçmiş olsun demiş değil. Onun arzuladığı şey buydu”ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın HDP için şiddet ve çatışma algısı yaratmayı arzuladığını söyleyen Demirtaş, “Demek ki sen HDP’lilerin cumhurbaşkanı değilsin. Biz böyle bir cumhurbaşkanını görmek istemiyoruz. Başkan da yaptırmayacağız. Ne başkanlık görebilirsin, başkanlık sistemi kurabilirsin.” dedi.

Başbakan Davutoğlu’nu 20 günde HDP’li yapacaklarını söyleyen Demirtaş, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Her gün onun öfkeli suratını görmekten bıkmış olanlar, gelin 7 Haziran’da HDP’ye oy verin, gerisini bize bırakın. İnanıyorum ki, Davutoğlu’nu da ikna edeceğim, HDP’ye oy verecek. Şimdi bize kulak vere vere kararsız oldu. 20 günde HDP’li yapacağız onu. Diyorum ki, başbakan olma ihtimalin yok. Ağız tadıyla iki gün başbakanlık yaptırmadı. HDP’nin barajı aşması dışında başbakanlık şansın yok. Gel, HDP’ye oy ver, bu zulümden sen de kurtul.”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir