7 Haziran’a Doğru Halkların Demokratik Partisi Paneli

SETA Ankara, 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri’ne yaklaşırken siyasi partileri ve onların seçime yönelik stratejilerini ele almaya Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile başlıyor. Doç. Dr. Vahap Coşkun’un kaleme aldığı “7 Haziran Seçimleri’ne Doğru Halkların Demokratik Partisi” başlıklı analizin sunumunun yapılacağı panelde,  2002 seçimlerinden bu yana ilk defa genel seçimlere parti olarak girecek olan HDP çizgisindeki Kürt siyasi hareketinin bu kararı almasının nedenlerinin ve olası sonuçlarının yanı sıra, Türkiyelileşme projesi bağlamında partinin seçim stratejisini şekillendiren unsurlar masaya yatırılacak.

Bu doğrultuda;

1. Kürt Meselesi ve Çözüm Süreci bağlamında 7 Haziran’a giden yolda HDP’nin seçim stratejisi hangi dinamikler üzerine inşa edilmiştir?
2. Partinin seçim beyannamesinde Türkiyelileşme projesi doğrultusunda hangi hususlar ön plana çıkmaktadır?
3. HDP’nin seçim siyaseti %10 barajı bağlamında ele alındığında hangi hususlar ön plana çıkmaktadır?
4. HDP’nin barajı geçmesi ve geçememesi durumunda ortaya çıkacak olası siyasal sonuçlar nelerdir?

sorularına yanıt aranmaya çalışılacak.

Halkların Demokratik Partisi’nin ele alınacağı panel, 13 Mayıs Çarşamba 14:00’da SETA Ankara’da düzenlenecek. SETA Siyaset Araştırmaları Direktörü Nebi Miş’in moderatörlüğünde gerçekleştirilecek panele; Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Vahap Coşkun, İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Bekir Berat Özipek ve GENAR Siyasi Analisti Mustafa Şen konuşmacı olarak katılacaklar.

Kayıt İçin Tıklayınız 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir