İstanbul Arel Üniversitesi’nde “Erkek(lik)ler Sempozyumu” başladı

İstanbul Arel Üniversitesi, 7-8 Mayıs 2015 tarihlerinde  “Erkek(lik)ler Sempozyumu”na ev sahipliği yapıyor. Tepekent Kampüsü Konferans Salonu’nda yapılan sempozyum, davetli konukların konuşmalarından ve serbest bildiri sunumlarından oluşuyor.
Sempozyumda Kaos GL Derneği Genel Sekreteri Remzi Altunpolat da 8 Mayıs Cuma günü saat 10.00’da “Türk sağında erkeklik ve eşcinsellik” başlıklı bir sunum da yapacak. T-Kulüp’ten Berk İnan ise trans erkekler ve erkeklik üzerine konuşacak.
Sempozyumda “Genelev temalı Türk filmlerinde erkeklik tipolojileri”, “köçeklik kültürü”, “Sol’da erkeklik”, “çizgi filmlerde ve çocuk kitaplarında babalığın temsili”, “ganyan bayileri üzerinden erkekliği anlama”, “tribünde erkek”, “pornografiye yönelik erkek tutumları”, “magazin basının erkeklik sunumu” gibi hayli ilginç başlıklar bulunuyor.
Genişleyen bir literatür
Erkeklik çalışmaları (masculinity studies), son yıllarda farklı disiplinlerden akademisyenlerin ve çeşitli aktivist grupların katılımıyla uluslararası düzeyde giderek genişleyen bir literatürün ve eylem alanının odağı haline gelmeye başladı.
Ulaşım:
– Sempozyumun her iki gününde de şehir içinde birkaç farklı noktadan Tepekent Kampüsü’ne ücretsiz özel servisler kalkacak.
Mecidiyeköy: 08.45 ve 12.00
Bakırköy İDO: 09.00
Kazlıçeşme Marmaray: 09.00
– Bu özel servislerin dışında gün boyunca TÜYAP Metrobüs durağı ile Tepekent Kampüsü arasında düzenli olarak gidiş-geliş yapan ücretsiz öğrenci servisleri de kullanılabilecek.
– Ayrıca Arel Üniversitesi Sefaköy Kampüsü’nden saat 12.00’de kalkan ücretsiz personel servisini de kullanılabilecek.
– Öğrenci ve personel servisleri ile ilgili detaylı bilgi için iletişim no: +90 212 867 25 00 (HK)
* Sempozyum için ayrıntılı bilgi için tıklayın.
** Ayrıntılı program için tıklayın.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir