AKP Adayları Açıklandı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) 7 Haziran Genel Seçimleri aday listesini açıkladı.

Adayların 451’i erkek, 99’u kadın. AKP adaylarının yüzde 18’ini kadınlar oluşturdu. İlk sıradan aday gösterilenler arasında ise dört kadın bulunuyor.

Adana

1. Necdet Ünüvar

2. Fatma Güldemet Sarı

3. Sadullah Kısacık

4. Talip Küçükcan

5. Mehmet Şükrü Erdinç

6. Esra Yalvaç

7. Mehmet Can

8. Mustafa Çalışkan

9. Asuman Tekin

10. Kasım Pamuk

11. Mehmet Faruk Bozkurt

12. Ramazan Demir

13. Mehmet Ay

14. Hasan Berzan Toprak

Adıyaman

1. Ahmet Aydın

2. Adnan Boynukara

3. İbrahim Halil Fırat

4. Salih Fırat

5. İclal Yalçın Tutuş

Afyonkarahisar

1. Halil Ürün

2. Ali Özkaya

3. Remziye Sıvacı

4. Akif Özkaldı

5. Fatih Beder

Ağrı

1. Abdullah Atalay

2. Yılmaz Ensaroğlu

3. Halil Özyolcu

4. Ali Konyar

Aksaray

1. İlknur İnceöz

2. Nevzat Palta

3. Hüseyin Hüyük

Amasya

1. Mehmet Naci Bostancı

2. Sait Yüce

3.  Hasan Ali Cesur

Ankara 1

1. Yalçın Akdoğan

2. Ahmet Gündoğdu

3. Ali İhsan Arslan

4. Jülide Sarıeroğlu

5.  Murat Alparslan

6. Ertan Aydın

7. Tülay Selamoğlu

8. Fatih Şahin

9. Mehmet Emin Zararsız

10. Hasan Albayrak

11. Ercan Kınacı

12. Barış Aydın

13. Murat Köse

14. Hasan Karagöz

15. Hatice Demirtaş

16. Haydar Şahin

17. Fatma Coşar Karacan

18. Mehmet Ali Canlı

Ankara 2

1. Emrullah İşler

2. Ahmet İyimaya

3. Lütfiye Selva Çam

4. Vedat Bilgin

5. Aydın Ünal

6. Ayhan Yılmaz

7. Mahmut Sami Mallı

8. Nevzat Ceylan

9. Ahmet Baba

10. Nuri Elibol

11. Adem Ceylan

12. Selim Cerrah

13. Bülent Yağmur

14. Neslihan Cenk

Antalya

1. Lütfi Elvan

2. Mustafa Köse

3. Hüseyin Samani

4. Gökcen Özdoğan Enç

5. Sena Nur Çelik

6. İbrahim Aydın

7. Atay Uslu

8. İbrahim Türkiş

9. Nevin Korkmaz Zor

10. Hakkı Beşkazalı

11. Ercan Mekteplioğlu

12. İzzet Yılmaz

13. Murtaza Tamyürek

14. Mustafa Akdeniz

Ardahan

1. Orhan Atalay

2. Yunus Baydar

Artvin

1. İsrafil Kışla

2. Vedat Kibar

 

Aydın

1. Mehmet Sadık Atay

2. Abdurrahman Öz

3. Zeynep Armağan Uslu

4. Mustafa Savaş

5. Metin Yavuz

6. Ersin Esenlik

7. Cengiz Altıntaş

Balıkesir

1. Mahmut Poyrazlı

2. Sema Kırcı

3. Ali Aydınlıoğlu

4. Ayşe Kardaş

5. Kasım Bostan

6. Mehmet Bayyiğit

7. Hilal Demirözer

8. Mustafa Canbey

Bartın

1. Yılmaz Tunç

2. Mustafa Yelkenci

Batman

1. Ziver Özdemir

2. Mehmet Emin Ekmen

3. Murat Güneştekin

4. Adile Gürbüz

Bayburt

1. Naci Ağbal

2. Bünyamin Özbek

Bilecik

1. Halil Eldemir

2. Ramazan Kurtulmuş

Bingöl

1. Şebnem Kocakelçi

2. Enver Fehmioğlu

3. Feyzi Berdibek

Bitlis

1. Vedat Demiröz

2. Edip Safter Gaydalı

3. Fatih Kadirioğlu

Bolu

1. Ali Ercoşkun

2. Fehmi Küpçü

3. Mehmet Emin Güz

Burdur

1. Reşat Petek

2. İbrahim Ekici

3. Kamil Özcan

Bursa

1. Mehmet Müezzinoğlu

2. Emine Yavuz Gözgeç

3. Cemalettin Kani Torun

4. Hüseyin Şahin

5. İsmet Su

6. Hakan Çavuşoğlu

7. Önder Matlı

8. Zekeriya Birkan

9. Bennur Karaburun

10. Gürsel Dönmez

11. Yüksel Yeni

12. Nihat Nasır

13. Harun Akın

14. Ahmet Kılıç

15. Osman Mesten

16. Halide Serpil Şahin

17. Cemile Yiğit

18. Salih Başparmak

Çanakkale

1. Bülent Turan

2. İsmail Kaşdemir

3. Jülide İskenderoğlu

4. Sebahattin Güner

Çankırı

1. Muhammet Emin Akbaşoğlu

2. Hüseyin Filiz

Çorum

1. Salim Uslu

2. Cahit Bağcı

3. Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt

4. Ahmet Sami Ceylan

Denizli

1. Nihat Zeybekci

2. Mehmet Yüksel

3. Bilal Uçar

4. Nurcan Dalbudak

5. Osman Yüceliş

6. Emin Okkaya

7. Peral Uluköy

Diyarbakır

1. Cevdet Yılmaz

2. Mehmet Selim Ensarioğlu

3. Seyyit Haşım Haşimi

4. Oya Eronat

5. Fazıl Hüsnü Erdem

6. Abdurrahman Kurt

7. Ali İhsan Merdanoğlu

8. Mustafa Elgörmüş

9. Netice Arslan

10. Alaattin Parlak

11. Abbas Barış

Düzce

1. Faruk Özlü

2. Fevai Arslan

3. Ayşe Keşir

Edirne

1. Şemsettin Emir

2. Fatma Aksal

3. Mustafa Okur

Elazığ

1. Şuay Alpay

2. Metin Bulut

3. Serpil Bulut

4. Ömer Serdar

Erzincan

1. Talha Erol Durmaz

2. Serkan Bayram

Erzurum

1. Efkan Ala

2. Adnan Yılmaz

3. Zehra Taşkesenlioğlu

4. İbrahim Aydemir

5. Abdurrahim Fırat

6. Zafer Tarikdaroğlu

Eskişehir

1. Nabi Avcı

2. Salih Koca

3. Emine Nur Günay

4. Mustafa Kemal Biçerli

5. Yetkin Tetik

6. Ali Demirel

Gaziantep

1. Mehmet Şimşek

2. Abdulhamit Gül

3. Şamil Tayyar

4. Canan Candemir Çelik

5. Abdullah Nejat Koçer

6. Mehmet Erdoğan

7. Serpil Kavrak

8. Ali Şahin

9. Fikret Murat Tural

10. Yusuf Erdem Güzelbey

11. Mehmet Menderes Karaduman

12. Muhammed Hakan Tanrıöver

Giresun

1. Turhan Alçelik

2. Adem Tatlı

3. Mehmet Geldi

4. Hatice Kocaoğlu

Gümüşhane

1. Kemalettin Aydın

2. Feramuz Üstün

Hakkari

1. Osman Kızılban

2. Rüstem Zeydan

3. Mehmet Ertuş

Hatay

1. Adem Yeşildal

2. Orhan Karasayar

3. Mehmet Öntürk

4. Mehmet Alğan

5. Hacı Bayram Türkoğlu

6. Tülin Durgun Yetim

7. İbrahim Naci Yapar

8. Mehmet Hacıoğlu

9. Canan Kahraman

10.   Ahmet Demirtaş

Iğdır

1. Ferdi Turan

2. Cengiz Şeyran

Isparta

1. Süreyya Sadi Bilgiç

2. Recep Özel

3. İsmail Özdemir

4. Ayşe Usta

İstanbul 1

1. İdris Güllüce

2. Mihrimah Belma Satır

3. Erol Kaya

4. Ahmet Berat Çonkar

5. Osman Can

6. Berat Albayrak

7. İsmet Uçma

8. Metin Külünk

9. Ravza Kavakcı Kan

10. Erkan Kandemir

11. Alev Dedegil

12. Mehmet Ali Pulcu

13. Hasan Sert

14. Hüseyin Yayman

15. Osman Boyraz

16. Faik Işık

17. Hulusi Şentürk

18. Şeyma Döğücü

19. Bilal Topçu

20. Rabia İlhan

21. Fatma Varank

22. Adem Sefer

23. Hurşit Yıldırım

24. Fahri Yasin Şener

25. Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu

26. Ayşe Kartal

27. Mustafa Demiral

28. Mustafa Özmen

29. Esma Ersin

30. Alim Erdemir

31. Coşkun Koç

İstanbul 2

1. Volkan Bozkır

2. Ayşe Nur Bahçekapılı

3. Ekrem Erdem

4. Aziz Babuşcu

5. Durmuş Ali Sarıkaya

6. Ethem Tolga

7. Şirin Ünal

8. Fatma Benli

9. Hüseyin Bürge

10. Sevim Savaşer

11. Haydar Ali Yıldız

12. Markar Eseyan

13. Oktay Saral

14. Ahmet Haldun Ertürk

15. Ahmet Baha Öğütken

16. Ahmet Hamdi Çamlı

17.  Hüseyin Hüsnü Kılıç

18.  İbrahim Solmaz

19.  Bedri Baş

20.  İsmail Ergüneş

21.  Mehmet Er

22.  Perihan Toğay

23.  Muharrem Baltacı

24.  Reşide Yüksel

25.  Mahmut Doğan

26.  Süleyman Enes Kılıç

İstanbul 3

1. Mustafa Şentop

2. Özlem Zengin

3. Feyzullah Kıyıklık

4. Mehmet Muş

5. Mehmet Doğan Kubat

6. Tülay Kaynarca

7. Abdurrahim Boynukalın

8. Harun Karaca

9. Uğur Işılak

10. Mustafa Yeneroğlu

11. Mustafa Afşın Yazıcıoğlu

12. Mehmet Metiner

13. Halis Dalkılıç

14. Mahmut Övür

15. Yıldız Seferinoğlu

16. Fatma Betül Sayan Kaya

17. Tülin Mazlumoğlu Kestane

18. Mehmet Baykan

19. Resul Kurt

20. Betül Birer

21. Abdullah Başcı

22. Zeynep İşcen Çeviker

23. Celal Babayiğit

24. Hakan Bahadır

25. Hatice Kübra Öztürk

26. Yeşil Aytulum Turut

27. Yasin Zülbaharoğlu

28. Abdullah Sadıksoy

29. Arif Kalmaz

30. Fatma Nur Yavuz

31. Fevzi Durmuş

İzmir 1

1. Veysel Eroğlu

2. Fatma Seniha Nükhet Hotar

3. Cemil Şeboy

4. Hüseyin Kocabıyık

5. Ozan Ceyhun

6. Necip Nasır

7. Cemal Bekle

8. Mahmut Atilla Kaya

9. Bediha Türkyılmaz

10. Talip Uzun

11. Kazım Erten

12. Ömer Sertbaş

13. Gürbüz Akbulut

İzmir 2

1. Mustafa İbrahim Turhan

2. Nesrin Ulema

3. Hamza Dağ

4. Kerem Ali Sürekli

5. Durmuş Boztuğ

6. Mehmet Bayındır

7. Savcı Sayan

8. Neşe Gürçay

9. Tansu Kaya

10. Bilal Kırkpınar

11. Esra Aladağ

12. Ali Hadim

13. Müjde Çelik

Maraş

1. Mahir Ünal

2. Nursel Reyhanlıoğlu

3. Veysi Kaynak

4. Sevde Bayazıt Kaçar

5. Mehmet Uğur Dilipak

6. Mehmet İlker Çitil

7. Türk İslam Karakoç

8. İmran Kılıç

Karabük

1. Osman Kahveci

2. Sedat Namal

Karaman

1. Recep Konuk

2. Recep Şeker

Kars

1. Mehmet Uçum

2. Yusuf Selahattin Beyribey

3. Ensar Erdoğdu

Kastamonu

1. Mustafa Gökhan Gülşen

2. Metin Çelik

3. Zafer Nalbantoğlu

Kayseri

1. Mehmet Özhaseki

2. Ahmet Doğan

3. Yaşar Karayel

4. Kemal Tekden

5. Havva Talay Çalış

6. Halil Ergen

7. İsmail Tamer

8. Avşar Aslan

9. Aydın Kalkan

Kırıkkale

1. Oğuz Kağan Köksal

2. Ramazan Can

3. Abdullah Öztürk

Kırklareli

1. Hamdi Irmak

2. Volkan Göç

3. Aytaç Aksoy

Kırşehir

1. Salih Çetinkaya

2. Hacı Turan

Kilis

1. Reşit Polat

2. Ahmet Salih Dal

Kocaeli

1. Fikri Işık

2. Radiye Sezer Katırcıoğlu

3. Zeki Aygün

4. İlyas Şeker

5. Mehmet Akif Yılmaz

6. Cemalettin Kaflı

7. Sami Çakır

8. Ayşe Müge Olşen

9. Halit Çokan

10. Yalçın Coştur

11. Yahya Coşkun

Konya

1. Ahmet Davutoğlu

2. Mustafa Baloğlu

3. Hüsnüye Erdoğan

4. Ziya Altunyaldız

5. Muhammet Uğur Kaleli

6. Leyla Şahin Usta

7. Mehmet Babaoğlu

8. Abdullah Ağralı

9. Halil Etyemez

10. Rüveyde Gülseren Işık

11. Hacı Ahmet Özdemir

12. Ömer Ünal

13. Mustafa Kaya

14. Ömer Faruk Kanık

Kütahya

1. Mustafa Şükrü Nazlı

2. Vural Kavuncu

3. İshak Gazel

4. Ahmet Tan

Malatya

1. Öznur Çalık

2. Taha Özhan

3. Mustafa Şahin

4. Nurettin Yaşar

5. Bülent Tüfenkci

6. Bayram Taşkın

Manisa

1. Recai Berber

2. Uğur Aydemir

3. Selçuk Özdağ

4. Murat Baybatur

5. Şule Tunalı

6. İsmail Bilen

7. Musa Yılmaz

8. Güzide İçen Kasap

9. Bilal Temel

Mardin

1. Orhan Miroğlu

2. Gönül Bekin Şahkulubey

3. Mehmet Vejdi Kahraman

4. Abdullah Erin

5. Cengiz Demirkaya

6. Mehmet Emin Deniz

Mersin

1. Mustafa Muhammet Gültak

2. Yılmaz Tezcan

3. Muhsin Kızılkaya

4. Zeynep Gül Yılmaz

5. İbrahim Gül

6. Arif Yıldırım

7. Mehmet Emin Kaplan

8. Pınar Nar

9. Cemal Balkaya

10. Abdullah Kuz

11. Mehmet Taşkıran

Muğla

1. Hasan Özyer

2. Hasan Kökten

3. Elvan Göçer

4. Mehmet Yavuz Demir

5. Muhittin Kayabaş

6. Özben Yelda Erol Gökcan

Muş

1. Mehmet Emin Şimşek

2. Abdulselam Er

3. Halis Saltık

Nevşehir

1. Mustafa Açıkgöz

2. Murat Göktürk

3. Ebubekir Gizligider

Niğde

1. Alpaslan Kavaklıoğlu

2. Erdoğan Özegen

3. Yaşar Ataç

Ordu

1. Numan Kurtulmuş

2. Oktay Çanak

3. İhsan Şener

4. Ayşe Nilgün Tomakin

5. Şakir Çoban

Osmaniye

1. Suat Önal

2. Mücahit Durmuşoğlu

3. Mehmet Sarı

4. Emir Hasan Arslantaş

Rize

1. Hasan Karal

2. Hikmet Ayar

3. Osman Aşkın Bak

Sakarya

1. Ayşenur İslam

2. Mustafa İsen

3. Ali İhsan Yavuz

4. Recep Uncuoğlu

5. Ali İnci

6. Recep Hacıeyüpoğlu

7. Bilgehan Doğru

Samsun

1. Akif Çağatay Kılıç

2. Ahmet Demircan

3. Fuat Köktaş

4. Çiğdem Karaaslan

5. Hasan Basri Kurt

6. Kamuran Özden

7. Yılmaz Hocaoğlu

8. Hüseyin Avni Çatal

9. Adem Tuncer

Siirt

1. Yasin Aktay

2. Haşim Taşkıran

3. Ali İlbaş

Sinop

1. Cengiz Tokmak

2. Nazım Maviş

Sivas

1. İsmet Yılmaz

2. Hilmi Bilgin

3. Selim Dursun

4. Adem Yıldırım

5. Yalçın Özdemir

Urfa

1. Nureddin Nebati

2. Mehmet Kasım Gülpınar

3. Seyit Eyyüpoğlu

4. Mazhar Bağlı

5. Halil Özcan

6. Hamide Sürücü

7. Ahmet Eşref Fakıbaba

8. Mehmet Akyürek

9. Mahmut Kaçar

10. Yusuf Eğilmez

11. Yıldız Konal Süslü

12. Abdullah Yeşil

Şırnak

1. Arslan Tatar

2. Adnan Şık

3. Lezgin Adıyaman

4. Rizgin Birlik

Tekirdağ

1. Mustafa Yel

2. Ayşe Doğan

3. Metin Akgün

4. Eyüp Kanar

5. Hakan Sunal

6. Ahmet Üzgün

Tokat

1. Coşkun Çakır

2. Celil Göçer

3. Fatma Gaye Güler

4. Fatih Akgün

5. Mustafa Arslan

Trabzon

1. Süleyman Soylu

2. Muhammet Balta

3. Ayşe Sula Köseoğlu

4. Adnan Günnar

5. Nihat Tosun

6. Salih Cora

Dersim

1. Mehmet Tunç

2. Ali Ulvi Seyrek

Uşak

1. Mehmet Altay

2. Eyüp Gökhan Özekin

3. Hüseyin Keskin

Van

1. Burhan Kayatürk

2. Ömer Çaha

3. Nahide Hakan

4. Faruk Alpaslan

5. Hamdullah Şevli

6. Özge Burak Deger

7. Yakup Aladağ

8. Nizamettin Ağar

Yalova

1. Fikri Demirel

2. Mehmet Demirhan

Yozgat

1. Abdulkadir Akgül

2. Ertuğrul Soysal

3. Yusuf Başer

4. İskender Minar

Zonguldak

1. Hüseyin Özbakır

2. Faruk Çaturoğlu

3. Özcan Ulupınar

4. Emine Çift

5. Akın Kaymak

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.