Tacizi sosyal medyada duyurdu, kurum tacizciyi işten çıkartıp suç duyurusunda bulundu

Facebook’da bir kadının Yemeksepeti.com üzerinden Bambi Kuruyemiş’e verdiği yemek siparişini getiren erkek tarafından tacize uğradığına ilişkin yazdığı mesaj  15:18 itibariyle 9 bin kişi tarafından paylaşıldı. Bambi Kuruyemiş tacizci çalışanın işine son verdiğini ve soruşturma başlattığını duyururken Yemeksepeti.com’dan konuya ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

Tacizin detayları şöyle:

M. Ö. , Yemeksepeti üzerinden Bambi Kuruyemiş’ten verdiği siparişin ödemesinde  sorun yaşandı. Ödeme iki  defa denemenin başarısızlıkla sonuçlanması üzerine başka bir Bambi çalışanı M. Ö.’nün yaşadığı yere gittiğinde  ödeme gerçekleşti.

Ödeme olayından birkaç saat sonra ödemeyi alan Bambi Çalışanı, M. Ö.’ye taciz içerikli mesajlar atma, taciz ve tehdit etmeye başladı. M. Ö.’nün yaşadığı yeri ve telefonunu mesajla da yazarak ve bildiğini belirterek tehdit ve tacizlerine devam etti.

Bambi Özür diledi ve tacizciyi işten çıkardı

Bambi, “kadına yönelik taciz ve şiddet olaylarının toplumumuzda onarılması güç yaralar açtığı böylesi bir dönemde bu üzücü olayın yaşanmasına sebep olan şahsın kurumumuzla olan ilişiğinin kesildiğini kamuoyunun bilgisine sunarız” açıklaması yaptı.

Aracı kurum olan Yemeksepeti.com’dan ise kamuoyuna henüz bir açıklama yapılmadı.

 

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.