Mimarlar odası Ankara Şubesi: Sarayın aylık gideri en az 21 milyon!

Atatürk Orman Çiftliği’nde yasadışı şekilde yapılan kaçak sarayın peşini Mimarlar odası Ankara Şubesi bırakmıyor. Kaçak sarayın maliyetleri ve rutin giderleri ile birlikte sürekli bir maliyet kalemi oluşturduğunu ifade eden Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı  Tezcan Karakuş Candan  “Kaçak Saray bütçemizin kaçak kalemi olarak sürekli maliyet üretiyor “dedi

Sarayın  elektrik, su, doğal gaz, ısıtma, soğutma,temizlik, peyzaj bakımından oluşan aylık   temel giderleri en az 21 milyon civarında olduğunu iddia eden Candan “4 kişilik bir ailenin elektrik su doğalgazdan oluşan  temel giderler maliyeti yaklaşık 350 lira civarında Sarayın aylık  sabit gideri 240 bin kişinin yaşadığı  60 bin hanenin aylık giderine bedel.

Sarayın 1 aylık sabit giderleri ile, Aksaray ilinin  köyleri hariç ve il ve ilçe merkezlerindeki tüm hanelerin 1 aylık  temel giderleri karşılanabilir. Aksaray halkının tamamından toplanan  elektrik su doğal gaz ödemeleri sarayın giderlerini karşılıyor.  Saray kaçak saraya çalışıyor.”şeklinde konuştu.

Atatürk Orman Çiftliği arazilerinin  sarayla birlikte giderek parça parça devredildiğini de sözlerine ekleyen Candan, 46 davaya ulaşan ve tüm ülke sathına yayılan  AOÇ mücadelemizde  Atatürk Orman Çiftliği’ne yönelik bu talanın ahının tutacağını söyledi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.