Arınç: Işid’e Türkiye’den bin kişi katıldı

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan kongreye katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, IŞİD’e çeşitli batı ülkelerinden de katılımların olduğunu açıkladı.

“Pırıl pırıl insanlarımızın gönüllerine girilerek, nefislerin okşanarak, kafalarına kötü ideolojiler sokuluyor” diyen Arınç, “Gençlerimizi ellerine demir bilyeli sapanlar verip yüzlerini kapatan, molotofları atıp araçların üzerindeki polisleri öldüren, özellikle DHKP-C gibi insan öldürmekten zevk alan ve DAİŞ gibi vahşi hayvanların bile yapamayacakları cinayetleri rahatlıkla işleyen bir nesle dönüştürebiliyorlar.

Doğan Haber Ajansı’nın haberine göre, bu cinayetleri işleyenler Rusya’dan, İngiltere’den Amerika’dan Batı Avrupa’dan gidiyorlar. Bu nasıl bir batıl inançtır. İnsanı sevmesi gerekenler, ellerinde bıçakla her gün insan boğazlayabiliyorlar. Bu kötü bir eğitimin, kötü bir çalışmanın ürünüdür. Onun için gençlerimizi bu tür zararlı şeylerden uzak tutmamız lazım. Zannetmeyin ki DAİŞ’e katılanlar sadece dış ülkelerden değildir. Çok yakınımızdan, Yalova’dan, bir başka yerden sayılarının bin civarında olduğunu zannettiğimiz bu gençler de aldatılarak götürülüyor. Sonra öldüklerini haber alıyoruz” dedi.

“Gençlerimizi cinsellik yönünden elde etmeye çalıştılar”

Üniversiteyi okumak için başka bir şehire giden gençlerin başka ideolojilere çekildiğini anlatan Arınç, kendi gençlik dönemlerinden örnek verdi. Gençlerin üzerinde oyunlar oynandığına dikkat çeken Arınç, “İçte ve dışta düşman mihraklar gençleri sokağa dökmek için hesaplar yapıyorlar. Ben kendi gençliğimden bilirim. 1965-1966 yıllarında herkesin bir özlemi vardı. Anneden, babadan, evden, memleketinden ayrılarak başka bir şehirde özgür bir hayat yaşayacağını düşünen gençler vardı. Bu ümitlerle Manisa’dan, Bursa’dan Balıkesir’den çıkan gençler İstanbul’a, Ankara’ya yada başka şehirlere gitti. Gittikleri yerlerde gençleri elde etmek için kurulmuş tuzaklar vardı. Onların liderlik vasfını okşayanlar oldu. Onlara para ve imkan temin edenler oldu. Onları cinsellik yönünden elde etmeye çalışanlar oldu. Arkadaş olduktan sonra gençleri sokağa dökenler oldu. Gençlerin o dönemlerde nasıl sokaklarda bir birlerine kurşun sıktığını hatırlıyorum. Bize o dönemlerde abilerimiz ‘siz böyle olmayın’ dediler. Yıllar sonra abilerimizin ne kadar haklı olduğu ortaya çıktı”dedi.

“Siyasetçilerin kullandığı gençler zararlıdır”

Gençlere önem verdiklerini söyleyen Arınç, sol kesimin de gençlerden istifade ettiğini öne sürdü. Gençlerin yüreklerindeki heyecanın genelde istismar edildiğini belirten Arınç, “Bazı gençler sokaklarda sol kollarını kaldırırlar, avazlarının çıktığı kadar bağırırlar. Sonra onları eyleme gönderirler. Bazıların ellerine taş ve silah verirler. Ortalığı yakıp yıkarlar. Batıl ideolojilerin esiri olmuş gençlerle, siyasetçilerin kullandığı gençler, her ülke için zararlıdır. Biz gençlerimizi böyle görmek istemiyoruz. Gençler okuyan okuduğu kadar çalışan, ahlaklı, inançlı, iyi yetişmiş, büyüklerine saygılı, küçüklerine şefkatli olacak” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Arınç, AK Parti Genlik Kolları üyeleriyle bir süre sohbet etti. Konuşmanın yapılacağı salonun sahnesinde Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ilk olarak Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas için düzenlenen törende kullanılan ve geçmişte kurulan 16 Türk devletini simgeleyen askerlerin fotoğrafının yer alması dikkat çekti.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.