Komünist Parti de 7 Haziran Genel Seçimlere Katılıyor

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) Komünist Parti’nin 7 Haziran’daki genel seçimlere katılabileceğine karar verdi.

Komünist Parti YSK’nın oy verme günü olan 7 Haziran’dan en az altı ay öncesi itibariyle teşkilatını kurmuş ve büyük konferanslarını yapmadığı gerekçesiyle seçimlere alınmamasına itiraz etmişti.

YSK, bugün Resmi Gazete’de yayınlanan kararında Komünist Parti’nin 7 Aralık 2014’te illerin en az yarısında teşkilatlanmasını tamamlaması ve ilk büyük kongresini 6 Aralık 2014’te yapması nedeniyle Siyasi Partiler Kanunu’nun 36. Maddesinde öngörülen koşullara sahip olduğunu belirtti.

YSK, Komünist Parti’nin 7 Haziran’da gerçekleşecek 25. dönem milletvekili genel seçimlerine katılma katılabileceğini duyurdu.

Böylelikle genel seçimlere katılacak siyasi parti sayısı 32’ye çıktı.

32 partinin alfabetik listesi şöyle: Adalet ve Kalkınma Partisi , Alternatif Parti , Anadolu Partisi , Bağımsız Türkiye Partisi , Büyük Birlik Partisi , Cumhuriyet Halk Partisi , Demokrat Parti , Demokratik Gelişim Partisi , Demokratik Sol Parti , Doğru Yol Partisi , Emek Partisi , Genç Parti , Hak ve Adalet Partisi , Hak ve Eşitlik Partisi , Hak ve Özgürlükler Partisi , Halkın Kurtuluş Partisi , Halkın Yükselişi Partisi , Halkların Demokratik Partisi , Hür Dava Partisi , İşçi Partisi , Komünist Parti, Liberal Demokrat Parti , Merkez Parti , Millet Partisi , Millet ve Adalet Partisi , Milliyetçi Hareket Partisi , Muhafazakar Yükseliş Partisi ,Özgürlük ve Dayanışma Partisi , Saadet Partisi , Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi, Türkiye Komünist Partisi , Yurt Partisi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.