Gazeteci Nuh Köklü öldürüldüğü yerde anıldı

İstanbul Kadıköy’de arkadaşlarıyla kartopu oynarken camına kartopu isabet eden esnaf tarafından bıçaklanan gazeteci Nuh Köklü öldürüldüğü yerde anıldı.

Nuh Köklü’nün naaşı olayın yaşandığı yere getirilirken yakınları, gazeteciler ve mahalleli anma için Yeldeğirmeni’nde buluştu. Anma töreninde Köklü’nün son sözleri olan, “Ne olur bu bir rüya olsun”a atıfta bulunularak, “Bu bir rüya değil, kabus” pankartı taşındı.

Anma töreninde konulan Köklü’nün arkadaşları “Bu bir rüya değil kabus. Katilini tanıyoruz…” ve “Bu bir rüya Nuh, ama sen hiç uyanamayacaksın. Işıklar içinde uyu” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Faruk Eren ise, “Nuh Köklü’yü bir manyak değil yetkililerin neredeyse her gün başvurduğu nefret söylemi öldürdü” diye konuştu.

Anma törenine Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan da katılırken, “Berkin Elvan ölümsüzdür”, “Hırsız-Katil Erdoğan” sloganları atıldı.

Anma etkinliği hep bir ağızdan söylenen ‘Yiğidim aslanım burada yatıyor‘ parçasıyla sona erdi. Köklü’nün naaşı da Ankara’ya götürülmek üzere omuzlar üzerinde araca taşındı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.