Abdullah Cömert Davası| Sanık tutuklanmadı, dava 1 Nisan’a ertelendi

Antakya’da Gezi eylemleri sırasında Akrep adı verilen zırhlı araçtan attığı gaz fişeğiyle Abdullah Cömert’in ölümüne neden olan polis Ahmet Kuş’un tutuksuz yargılandığı davanın üçüncü duruşması bugün Balıkesir Adliyesi’nde görüldü. Dava 1 Nisan 2015’e ertelendi.

Cömert ailesinden beş kişi ve avukatlar dışında kimsenin alınmayacağı belirtilen duruşma salonuna, yaşanan uzun tartışmaların ardından 10 kişi izleyici olarak girebildi.

Sanık polis Kuş, duruşmaya sesli ve görüntülü kayıt sistemi SEGBİS ile Mersin’den katıldı. Avukatların, sanık Ahmet Kuş’un duruşma salonuna getirilmesi yönündeki talebi ise reddedildi. Duruşmada iddianame savcı tarafından değil, ses kayıt cihazından okundu.

Abdullah Cömert’in annesi Hatice Cömert duruşma sırasında fenalaştı. Duruşmaya verilen arada sağlık görevlilerinin müdahale ettiği Hatice Cömert’in durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Sanık polis Ahmet Kuş’un bir sonraki duruşmaya da SEGBİS sistemiyle Mersin’den katılmasına karar veren mahkeme heyeti, davayı 1 Nisan 2015 tarihine erteledi.

Anne Hatice Cömert duruşma sonrasında yaptığı açıklamada,“Ölen adamı tutmuyor, ne hakim ne devlet…” diye konuştu.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.