Karşı Gazete: Polis baskını altındayız

Karşı Gazete, 25 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk operasyonlarıyla ilgili bir haberin kaldrılması için polis baskına uğradıklarını duyurdu. Gazete, sabah saatlerinde karsigazete.com'un merkezine giden polislerin, 25 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk operasyonuyla ilgili bir haberin kaldırılmasını istediklerini açıkladı.
 
"Haber kaldırılmayıncaya kadar gitmeyecekleri, aksi halde siteyi tamamen kapatacakları tehdidinde bulunan polis ekibi, hiçbir mahkeme ve savcılık kararı bulunmadan alenen sansür istedi" denildi.
 
9

Haberin detayları şöyle:

ALO FATİH YERİNE ARTIK SANSÜRÜ POLİS İSTİYOR
 
Geçmişte sansür için çeşitli medya kuruluşlarına "Alo Fatih" hattı kuran Hükümet, artık doğrudan polis gücü kullanıyor. Şuan haber merkezimiz polis ekipleri tarafından kuşatılmış durumda. Emniyet güçleri, tehdit ve baskı dilini kullanarak "Hani o ses kayıtları montajdı" şeklindeki haberimizin kaldırılmasını istiyorlar. Üstelik de bu yönde alınmış hiçbir savcılık ve mahkeme kararı yok. Tamamen polis gücü kullanarak sansür talep ediliyor.
 
Haberdeki belgeler ise 22 Temmuz'da Polisleri gözaltına alan Savcılığın imzasını taşıyor. Muhabirimiz Emre Erciş, rüşvet ve yolsuzluk operasyonunu yapan polisleri gözaltına aldırıp tutuklatan Savcı'nın belgelerinden, Erdoğan'la ilgili tapelerin montaj değil orjinal olduğunu ortaya çıkartan ayrıntıları yakalamıştı.
 
BÜTÜN MEDYAYA ÇAĞRI
Hükümetin yargı ve savcılık kararına gerek görmeden "polis gücü"kullanarak medyayı susturma döneminin ilk adımıwww.karsigazete.com'un basılması oldu. Polis devletine karşı direniyoruz. Tüm medyayı ve meslek örgütlerini direnişimize destek olmaya çağırıyoruz.
 
Ekran görüntüsüdür:

2014-09-30 12-17-07 Ekran görüntüsü

Karşı Gazete'nin yayınladığı görseller:

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.