İstanbul metrosunda kaza, bir kişi yarandı

İstanbul’da Hacıosman-Yenikapı metro hattına bağlı Seyrantepe-Sanayi Mahallesi hattında sefer yapan metroda kaza meydana geldi.  

12

Seyrantepe metro durağında meydana gelen kazada yaralanan Fatih Çoban adlı yolcu, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Bir demirin saplanması sonucu yaralanan 33 yaşındaki Çoban ameliyata alındı.

Bakımda  olduğu belirtilen metro hattında vagonun raylardan çıkarak kaza yaptığı iddia ediliyor. 

Olay yerine çok sayıda ambulans ve sağlık ekibi sevk edildi. Kaza anında metronun içinde olan bir yolcu ise Ekşi Sözlük'te kaza anını 'Titreme şiddeti epey arttı ve saniyeler içerisinde kaza gerçekleşti' sözleriyle anlattı. 

Kaza sırasında metroda olan bir yolcu ise kaza anını şöyle anlattı:

“Kazanın gerçekleştiği ve bir yaralının olduğu vagonlardan birindeydim. Kaza anını anlatmak gerekirse, metro hafiften titremeye başladı, çok anormal bir durum olarak görmedik ama bir süre sonra titreme şiddeti epey arttı ve saniyeler içerisinde şu manzara gerçekleşti.

Bu manzaradan hemen sonra metrodaki acil çıkış düğmesine bastık ve sirenler çaldı. Şansımıza metronun her iki tarafında duvar değil de sağ tarafında inşaatın olduğu ve inşaat işçilerin olduğu boş bir alan vardı. Onlardan yardım istedik, kapı açıldı ve çıkmaya başladık. Ambulans istedik ve 30 dakika boyunca ambulans gelmedi ve o adam yaralı bi şekilde yerde yatmaya devam etti.Kazazedelerden biri metroda çalışan işçilere ‘Burada sağlık görevlisi yok mu hiç? başınıza bir şey gelse çağırabileceğiniz herhangi bir kimse?’ dedi ama işçilerin başını öne eğip susması durumun vehametini özetlemeye yetti. Kaza alanından çıkmak için de bu yolu kullandık"

13

*haberi dha, t24, ajanslardan derleyerek hazırladık.

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir