Avrupa Bilim ve Eğlence Günü’ne Davetlisiniz

HORIZON 2020 kapsamında tüm Avrupa’da her yıl Eylül ayının son Cuma günü “Researchers’ Night – Avrupa Bilim ve Eğlence Günü” olarak kutlanmaktadır. Avrupa Bilim ve Eğlence Günü, 2014 Eylül ve 2015 Eylül aylarında olmak üzere iki yıl boyunca  İstanbul  Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi öncülüğünde kutlanacaktır.Bu etkinliklerden ilki 26 Eylül 2014 Cuma günü sabah 11.00’de başlayarak çeşitli eğlencelerle birlikte gece 02.00 saatine kadar devam edecektir.

34

Yaklaşık 33 ülkede ve 300 şehirde tüm gün boyunca eş zamanlı olarak düzenlenen etkinliklerle toplumun her kesiminden insanlar bir araya gelerek bilim ve eğlencenin iç içe olduğu çeşitli etkinlikler, gösteriler ile neşeli bir gün geçirmektedir. Bilimsel deneylerden konserlere, sergilerden gösterilere, açık oturumlardan oyunlara kadar çok çeşitli aktivitelerle her yaşa hitap eden bu özel günde amaç topluma bilimi sevdirmek ve bir bilim kültürü yaratabilmektir.

Tüm etkinlikler ücretsiz olup katılımcılar kampüse ulaşım için servislerden yararlanabilecektir. Etkinliğe istenilen sayıda öğrenci ve öğretmen katılabilmektedir.

Etkinliğe kayıt olmak için tıklayınız.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.