Çocuk Haklarına dair Sözleşme 25 yaşında

Bu yıl Çocuk Haklarına dair Sözleşme’nin 25. yılı kutlanıyor. BM Çocuk Hakları Komitesi ilk kez Google+ Hangout kullanarak 14 ülkeden çocuklar önemli buldukları konuları da konuşacağı bir etkinlik düzenliyor. Saat 11.00’den itibaren gerçekleşen çevrim içi  görüşmelere tüm çocuklar Google+ ve Facebook üzerinden katılabilir, Çocuk Hakları Komitesi üyeleriyle konuşabilir,sohbet edebilir.

 ÇHS

Türkiye’den çocuklarında katılacağı oturum 24 Eylül 2014’de (bugün) saat 17.00’de gerçekleşecek. Uluslararası Çocuk Merkezi ve ÖZGEDER’in bir süredir ortak çalışmalar yürüttüğü Çocuk Danışma Grubu üyelerinin katılacağı oturumu UNICEF Türkiye de destekliyor.

Türkiye oturumuna Çocuk Hakları Komitesi Başkanı Kirsten Sandberg (Norveç) ve Başkan Yardımcısı Benyam Mezmur (Etyopya) katılacak. Oturumda Belçika, Gambiya ve Tanzanya’dan çocuklar da olacak.

Oturum canlı olarak YouTube, Facebook ve Twitter’dan (#CRC25) yayınlanacak. Etkinliğin Storify sayfası da hazırlanacak. Etkinlikten kısa kliplerden oluşacak bir video New York’ta 20 Kasım’da Çocuk Hakları Özel Oturumu’nda gösterilecek. (SD)

ICC'nin etkinlik sayfasi: http://bit.ly/1B5NEWK 

Facebook etkinlik sayfası: https://www.facebook.com/events/636339826484756/

BM Çocuk Hakları Komitesi’nin etkinlik sayfası:

http://www.ohchr.org/EN/HRBodies/CRC/Pages/CRC25thAnniversary.aspx

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.