Kurumsal Dünyanın Açık Veritabanı

OpenCorporates  APIs, kamusal dünyanın açık veritabanı. Dünyanın her yerinden 60 milyonun üstünde şirketin verilerine ulaşmanızı sağlıyor. Şirketleri, yöneticilerin  açık verilerini  karşılaştırmalı bir filtreleme sitemi ile  herkesin hizmetine sunuyor. Veritabanında açık, kaliteli ve benzersiz  olmak üzere üç çeşit veri kategorilerisi de mevcut.


Tam ekran yakalama 23.9.2014 180514

Veritabanına herkes kayıt yaptırabilir ayrıca veri de sağlayabilir. Veritabanında, The Rest API ve Open Refine Reconcilitation API olmak üzere iki bölüm var. Ana API ( REST API), web sitesine her yönüyle veri geçişini sağlıyor. (Veri yüklemek hariç). Açık projeler ve çalışmalar için tüm verilere erişim ücretsiz olarak sağlanabiliyor. ( Açık Lisans kapsamında) 

Veritabanında yer alan bir şirketin bilgilerinin tüzel kimliğinin gerçekliğini doğrulamak için de imkanlar mümkün. Kendi verileriniz ile karşılaştırmak istediğiniz de ise rahatlıkla açık kaynak olan Open Refine aracı ile hızlı bir şekilde yapabiliyorsunuz. OpenCorporates, Open Refine Reconcilitation API ile şirketlerin tüzel kimliklerni karşılaştırmayı sağlıyor.

Detaylı incelemek için tıklayınız

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.