Eleştirel Psikoloji Sempozyumunun Dördüncüsü Ankara’da Düzenleniyor

26-27-28 Eylül tarihlerinde Ankara’da ODTÜ'de düzenlenecek IV. Eleştirel Psikoloji Sempozyumu, hem psikoloji alanında çalışanlar ve diğer sosyal bilimlerden akademisyen ve öğrencilere hem de alan dışından kişilere oldukça verimli bir üç gün yaşatacak.

12-13

Etkinliğin düzenleyicileri arasında öncelikle Toplumsal Dayanışma İçin Psikologlar Derneği (TODAP) bulunmakta, diğer destekçiler ise Orta Doğu Öğretim Elemaları Derneği (ÖED), Mimarlar Odası, Makine Mühendisleri Odası, Elektronik Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, ve ODTÜ Mezunlar Derneği.

Düzenleyiciler Gezi Direnişi’ni başlangıç noktası alarak, sempozyumun temasını “Direniş, Dayanışma ve Psikoloji” olarak belirledi. Bu bağlamda, Gezi Direnişi ile ilgili çalışmaların da yer alacağı sempozyum programında görülmekte. Yine Gezi Direnişi’nden esinlenilerek, bu sene ilk defa sempozyum içerisinde çeşitli konularda forumlar yapılacak. Bunlar, Çocukcezaevleri Kapatılsın Girişimi, Türkiye’de Yaşayan Göçmenler, Soma Çalışmaları, LGBT Bireyler Ruh Sağlığı Hizmetleri ve Örgütlenme, Kent Doğa İnsan ve Eleştirel Psikoloji forumları olacak.

Sempozyumun önemli bir yönü, güncel psikoloji çalışmaların dışında toplumsal meseleleri kendisine gündem edinen araştırmacıların üretimlerini paylaşacakları bir alan sunması. Yanı sıra, Mücella Yapıcı, Selçuk Kozağaçlı gibi toplumsal mücadelenin içerisinden farklı kişileri de ağırlıyor olması sempozyumun dikkat çekici bir yönü. Soma Katliamı ile ilgili oturumlar da sempozumda yer almakta.

Sempozyum aynı zamanda yurt dışından eleştirel psikoloji alanında çalışan akademisyenleri de ağırlayacaktır.

Katılımın ücretsiz olacağı bu etkinlik, ODTÜ Mimarlık Amfisi ve Solmaz İzdemir salonlarından takip edilebilir.

Program için daha fazla bilgi için http://www.todap.org/bolum_detay.aspx?yaziId=1468&bolumId=2 adresine tıklanabilir.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir