Altın Koza’nınEn İyi Film Ödülü Toz Ruhu’nun

Altın Koza Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu. 'En İyi Film Ödülü'nü Nesimi Yetik'in yönettiği 'Toz Ruhu' aldı. Adana Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 21. Altın Koza Film Festivali'nin ödül töreni Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi'nde yapıldı.

12-15

Toplam 45 eserin başvurduğu, festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda, Derviş Zaim’in Balık, Mahmur Özmen’in Beni Sen Anlat,Nisan Dağ ve Esra Saydam’ın Deniz Seviyesi, Halil Özer’in Firak, Kenan Korkmaz’ın Gittiler: Sair ve Meçhul, Ertan Velimatti Alagöz'ün İçimdeki Balık, Murat Düzgünoğlu’nun Neden Tarkovski Olamıyorum?, Görkem Şarkan’ın Nergis Hanım, Ozan Açıktan’ın Silsile, Nesimi Yetik’in Toz Ruhu,Onur Aydın’ın Yağmur – Kıyamet Çiçeği, Evren Erdem’in Yola Çıkmak filmleri yarıştı.

Ödüller şöyle:

Yılmaz Güney Ödülü: Murat Düzgünoğlu (Neden Tarkovski Olamıyorum?)

Adana İzleyici Ödülü: Onur Aydın (Yağmur-Kıyamet Çiçeği)

En İyi Yönetmen: Nisan Dağ-Esra Saydam (Deniz Seviyesi)

En İyi Senaryo: Derviş Zaim (Balık)

En İyi Kadın Oyuncu: Damla Sönmez (Deniz Seviyesi) ve Deniz Özdoğan (İçimdeki Balık)

En İyi Erkek Oyuncu: Ahmet Rıfat Şungar (Deniz Seviyesi) Tansu Biçer (Toz Ruhu)

SİYAD En İyi Film: Yağmur Kıyamet Çiçeği (Onur Aydın)

FİLMYÖN En İyi Yönetmen Ödülü: Murat Düzgünoğlu (Neden Tarkovski Olamıyorum?)

Jüri Özel Ödülü: Settar Tanrıöğer (Yağmur-Kıyamet Çiçeği/ Toz Ruhu ve Nergis Hanım'daki rolleriyle)

En İyi Müzik: Kyle Woodworth (Deniz Seviyesi)

En İyi Görüntü Yönetmeni: John Wakayama Caney (Deniz Seviyesi)

En İyi Sanat Yönetmeni: Osman Özcan (Toz Ruhu)

En İyi Kurgu: Özcan Vardar (Deniz Seviyesi)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Esra Bezen Bilgin (Silsile)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Serkan Keskin (Silsile)

Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu: Begüm Akkaya (Nergis Hanım)

Umut Veren Genç Erkek Oyuncu: Aytaç Uşun (Silsile) 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir