DİSK: Türkiye’nin taşeron cumhuriyetine dönüşmesine izin vermeyeceğiz!

Bin 170 işçinin işten çıkartılması ile ilgili olarak haftalardır eylemlerini sürdüren işçiler için DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı ve sendika üyeleri, CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin’i Başkanlıkta ziyaret etti. Son günlerde yaşanan taşeron sorunu için Engin’den destek istediler.

12-145

Ziyarette konuşan DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, “1170 arkadaşımızla ilgili yaklaşık 15 gündür çeşitli eylemler sürdürüyoruz. Bu ayın 22’sinde eylemimiz var. İzmir’deki siyasi partilerin vekillerine ve il başkanlıklarına bir davet ve çağrıda bulunduk. Geçtiğimiz günlerde AKP Konak İlçe binası önünde yaptığımız yürüyüşte CHP İl Başkanı ve İzmir Milletvekili Oğuz Oyan çağrımıza cevap vermişti. Bu emek sömürüsüne karşı duruşunuzu gösterdiniz. Yanımızda olduğunuzu bilmek bizi gururlandırıyor” ifadelerinde bulundu.

Konuşmasına İl Başkanı Ali Engin’e teşekkür ederek başlayan DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu ise, “Biz bugün 22 Eylül’de İzmir’de gerçekleştireceğimiz miting öncesinde çalışmalarımızı değerlendirmek üzere İzmir’deyiz. CHP bugüne kadar hem eylemlerimize hem bölgemize gelerek destek verdi. Teşekkür ediyoruz” diye konuşurken Taşeronun nasıl bir çıkmaz olduğunu da şöyle ifade etti. “Taşeron demek, açlık, yoksulluk, sendikasızlaşma ve hepsinden önemlisi ölüm demek. Türkiye’de öyle bir noktaya geldi ki çalışanların yaşama hakkını ortada kaldırdı.

İşçilere olan desteklerine her zaman devam edeceklerini belirten CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, DİSK hem emek mücadelesinde, demokrasi, özgürlük adalet mücadelesinde her zaman kol kola olduğumuz bir kurumdur. Ülkemizin demokrasisi adına onur duyduğumuz bir kurumdur. Bu onurlu mücadelelerinden dolayı onları da kutluyorum. Bu mücadeleye katılacağız. Her anlamda vereceğimiz mücadeleyle bu taşeron belasından Türkiye kurtulmalı” dedi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.