Azınlık Raporu televizyona uyarlanıyor

Philip K. Dick'in aynı adlı öyküsünden sinemaya uyarlanan, başrolünde Tom Cruise’un bulunduğu, Steven Spielberg imzalı bilimkurgu filmi Azınlık Raporu (The Minority Report) televizyona uyarlanıyor.

7

2002'de vizyona girdiğinde büyük bir gişe başarısı elde eden Azınlık Raporu, Spielberg'ün kurucusu olduğu Amblin Entertainment ile Fox kanalının imzasını taşıyacak. Yine filmdeki fütüristik evrende geçecek ama filmde anlatılandan 10 yıl sonrasına odaklanacak. Dizinin başrolünde ise bu sefer bir kadın olacak. Godzilla'nın (2014) da senaristliğini üstlenen Max Borenstein, dizinin senaryosunu kaleme alacak. Dizinin ilk sezonu 12 bölüm olarak tasarlanıyor.

2054’te Washington DC’de geçen orijinal film, Dedektif John Anderton'u (Tom Cruise) merkeze alıyordu. Psişik güçlere sahip kahinler ve bazı teknolojik aygıtlar sayesinde, suçları henüz daha gerçekleşmeden tespit eden bir suç önleme birimi konu ediliyor, bu birimin başındaki Anderton'un yakında bir suç işleyeceği ortaya çıkınca, yönettiği birim cinayet suçlamasıyla onun peşine düşüyordu.

Projenin yapımını üstlenen Amblin Entertainment şirketinin Under the Dome, Extant, Falling Skies ve The Americans gibi dizilerde imzası bulunuyor.

Kaynak: Beyazperde 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.