Kadınlar, Seda Sayan’ı ve ShowTv’yi, stüdyo önünde protesto etti

İki karısını öldüren bir erkeği ve hakkında tecavüz iddiaları olan başka bir erkeği canlı yayına çıkaran Seda Sayan'a  kadınlardan tepkiler sürüyor. Bianet'ten Çiçek Tahaoğlu imzalı haberde, kadınlar, Seda Sayan’ı ve ShowTv’yi, Sefaköy Ciner stüdyoları önünde protesto etti.

Kadın Cinayetlerine Karşı acil Önlem Grubu’nun çağrısıyla bir araya gelen kadınlar, “Katilleri övmeye son”, “Seda Sayan ilk değil ama son olsun”, “Güleryüzlü’ katilleri övmeye, alkışlatmaya son” yazılı dövizler taşıdı.

13
*fotoğraf: https://www.facebook.com/cinayetlerekarsiacilonlem

İki karısını öldüren bir erkeğin ve hakkında tecavüz iddiaları olan başka bir erkeğin canlı yayına çıkaran Sayan'a tepki gösteren kadınlar, programın yayından kaldırılmasını istedi.

Stüdyoların önünde kendilerini bekleyen polisle karşılaşan kadınlar, basın açıklamalarını okuduktan sonra "Kadınlar artık susmayacaklar" sloganlarıyla stüdyodan ayrıldı. Ayrılırken, Seda Sayan’a iletilmesi için dövizlerini orada bıraktı.

Sponsorlardan biri olan SCHAFER da tepkiler üzerine sponsorluktan çekildiğini açıkladı:  

  DEĞERLİ SCHAFER DOSTLARINA DUYURU;

    Siz değerli müşterilerimizin SHOW TV gündüz kuşağında yayınlanan Seda Sayan'ın sunduğu "Seda Sayan Show" programının gündüz içeriğine yönelik hassasiyetinizi saygıyla karşılıyoruz.

    SCHAFER’ın uzun yıllardır tüm televizyon kanallarında başarılı programlara ve dizilere reklam ve sponsorluk çalışması yaptığı bilginiz dahilindedir. Reklam ve sponsorluk yaptığımız programların akışı içinde yer alan içerik, sunum ve konuklar hakkında SCHAFER'ın  herhangi bir etkisi olmadığı gibi sorumluluğu da bulunmamaktadır. Bu tür konular tamamiyle yayınlanan kanalın sorumluluğundadır.

    Bu  konulardaki tüm tavsiyeleriniz ve eleştirileriniz çok dikkatlice incelenip sorumluluğu olan kanala bildirilmektedir.

    Sonuç olarak siz müşterilerimizin tavsiyeleri doğrultusunda adı geçen programda hiçbir sorumluluğumuz olmamasına rağmen sponsorluğumuzu iptal ettiğimizi siz değerli müşterilerimize saygı ile duyururuz.
(Dağ Medya, Bianet)

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir