‘Yeşilbahar Ortaokulu imam hatip olmayacak’ diyenler okul önündeydi

Kadıköy’de yer alan Yeşilbahar Ortaokulu’nun imam hatibe dönüştürülmesine karşı mücadele eden veliler kazanıma ulaşmış, dönüşümü durdurmuştu. 

12

Okul İdaresi imam hatibe dönüştürme kararının durdurulduğunu açıklamasının ardından 5. sınıflara kayıt almıyordu. Okuluma Dokunma İnisiyatifi de henüz resmi bir yazıyla kazanımları teyit edilmediği ve 5. sınıflara kayıt alınmadığı için dönüşüm şüphesinin devam ettiğini belirterek mücadelesini sürdürüyor. Okul önünde imza standı açmaya devam eden inisiyatif 5 Eylül Cuma akşamında saat 20.00’da Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda aydın ve sanatçıların katılımıyla Okuluma Dokunma şenliği düzenlenecek.

Dün (3 Eylül) yaklaşık 20 veli okul önünde buluşarak çocuklarını 5. sınıfa kaydettirmek istedi. Sendika.org'da yer alan haberde, kayıt için başvuru dilekçelerini yazan veliler, dilekçeleri idareye teslim etmek istedi. Ancak okul müdürü “Hala imam hatip olarak görünüyoruz, resmi yazı gelmediği için dilekçeleriniz geçersiz” diyerek dilekçeleri kabul etmedi. Velilerin ısrarı üzerine okul idaresi dilekçeleri almak zorunda kaldı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.