9. Karaburun Bilim Kongresi Başlıyor

Bu sene dokuzuncusu düzenlenen Karaburun Bilim Kongresi, 3-7 Eylül tarihleri arasında İzmir Karaburun-Mordoğan’da gerçekleşecek. “Dünyada bir hayalet dolaşıyor” başlığı altında yapılacak olan kongrede bu yıl, dünyada yeniden şekillenen siyasal hareketler ve isyanlar konu edilecek.

2014-09-02 22-16-05 Ekran görüntüsü

Kongrenin çağrısında “Egemenlerin hayalet korkusunu biraz daha büyütebilmek için yeniden ‘Hic Rodus, Hic Salta!’ yani ‘İşte deve, işte hendek’ demeye çağırıyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da çağrımız akademi içinden ve dışından olan herkesedir. Sizleri bilginin özgürce üretildiği, sorgulandığı ve paylaşıldığı bir alan olan Karaburun Bilim Kongresi’ne davet ediyoruz.” denildi.


30’dan fazla oturumun gerçekleşeceği kongreye, aralarında Ahmet Haşim Köse, İzzettin Önder, Onur Hamzaoğlu, Ragıp Zarakolu gibi akademisyen ve araştırmacıların da bulunduğu çok sayıda kişi katılacak. Oturumlarda sınıf mücadelesinden kadın sorununa, Gezi direnişinden kentsel dönüşüme, Ortadoğu’da yaşanan savaş ve direnişlere kadar birçok konuda sunumlar gerçekleştirilecek. Dört gün sürecek kongrede, oturumların yanı sıra çalışma grupları, atölyeler, sergi-film gösterimleri ve konserde gerçekleşecek.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.