Dağ Medyaveri ekibine Veri Gazeteciliği projeleriyle Berkin Akkocaoğlu katıldı

Dağ Medya ekibine Bilkent  Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ve Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya ile Reklamcılık bölümleri mezunu Berkin Akkocaoğlu katıldı. Akkocaoğlu, Türkiye'de ilk kez  Kadir Has Üniversitesi -Dağ Medya işbirliğinde Yeni Medya bölümü iletişim dersleri arasında yer alan 14 haftalık Veri Gazeteciliği eğitimi aldı.  

Berkin Akkocaoğlu, 2014 Aralık ayına kadar Türkiye'nin ilk Veri Gazeteciliği stajyeri olarak Dağ Medya'da aylık farklı konularda veri odaklı projeler üretecek ayrıca farklı konularda analiz yazları yazacak , 2015 ocak ayı  itibari ile ise Ver Gazeteciliği çalışmalarını bir üst konumda sürdürecek. Akkocaoğlu, Dağ Medya tarafından Türkçeye kazandırılıyor olan Veri Gazeteciliği El kitabının  çeviri  ekibinde de yer alıyor. 

Cumhurbaşkanlığı Seçim Analizi yazısı  Yeni bir “Pyrrus Zaferi” ve Veri Gazeteciliği Projesi "Sürprizlerin Kupası'nda Şampiyon En'lerin Takımı Almanya " ile Akkocaoğlu'nun ilk çalışmaları yarın Dağ Medya'da! 

Berkin Akkocaoğlu

Berkin Akkocaoğlu kimdir? 
 

1986 yılında Aydın'da doğdu. Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ve Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya ile Reklamcılık bölümlerinden mezun oldu. TRT'de ve çeşitli reklam ajanslarının Strateji departmanlarında staj yaptı. Bilkent Üniversitesi Koza Dergisi yazar grubunda bulundu ve üniversite Sinema Topluluğu Sinedergi editörlüğü yaptı. Tarih, Sosyoloji, Kreatif Yazarlık ve Teknoloji ile Sanatın kesiştiği her yer ilgi alanlarındandır. Farklı ülkeler, toplumlar ve kültürleri tanımanın gerçek bir aydınlanma ve farkındalık yarattığına ve at gözlüklerini parçaladığına inanmaktadır. Adalet, şeffaflık ve eşitlik aşığıdır. Tepkisizliğe, cehalete ve önyargılara alerjisi vardır. Ağustos 2014'te Dağ Medya ekibine katılarak Türkiye'nin ilk Veri Gazeteciliği stajyeri olarak veri odaklı projeler üretmeye başladı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Berkin Akkocaoğlu

1986 yılında Aydın'da doğdu. Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ve Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya ile Reklamcılık bölümlerinden mezun oldu. TRT'de ve çeşitli reklam ajanslarının Strateji departmanlarında staj yaptı. Bilkent Üniversitesi Koza Dergisi yazar grubunda bulundu ve üniversite Sinema Topluluğu Sinedergi editörlüğü yaptı. Tarih, Sosyoloji, Kreatif Yazarlık ve Teknoloji ile Sanatın kesiştiği her yer ilgi alanlarındandır. Farklı ülkeler, toplumlar ve kültürleri tanımanın gerçek bir aydınlanma ve farkındalık yarattığına ve at gözlüklerini parçaladığına inanmaktadır. Adalet, şeffaflık ve eşitlik aşığıdır. Tepkisizliğe, cehalete ve önyargılara alerjisi vardır. Ağustos 2014'te Dağ Medya ekibine katılarak Veri Gazeteciliği odaklı projeler üretmeye başladı.

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. Geri İzleme: Sürprizlerin Kupası’nda Şampiyon En’lerin Takımı Almanya | Dağ Medya

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.