Fenerbahçe, Tina Charles‘ı kadrosuna kattı

Fenerbahçe, daha önce Galatasaray forması da giyen, 1988 doğumlu ve 1.93 boyundaki Tina Charles’ı kadrosuna kattı.

Bir süredir uzun oyuncu arayışlarını sürdüren Fenerbahçe, Tina Charles‘ı kadrosuna katarak o boşluğu doldurdu. 2010 senesinde Connectiut Sun tarafından 1. sırada draft edilen oyuncu, bu sezon başına kadar Sun takımının formasını giyiyordu. WNBA’de 2014 sezonu öncesinde takım değişikliği yaparak, Doğu Konferansı takımlarından New York Liberty‘nin yolunu tutan Tina Charles, 15.5 sayı ve 11.7 ribaund rakamları ile sezonu sürdürüyor.

Tina Charles

3 kez WNBA All-Star kadrosuna giren, 2012 yılında WNBA’de normal sezonun en değerli oyuncusu seçilen Tina Charles ayrıca, 2012 Londra Olimpiyatları’nda da Amerika Birleşik Devletleri ile altın madalya kazanma başarısı gösterdi.

Kış sezonunu Rusya’nın Dinamo Moskova takımında geçiren UCONN Koleji mezunu olan yıldız pivot, Rus ekibinin geçen sezon EuroCup’u kazanmasına, 18.9 sayı ve 10.2 ribaund rakamları ile katkıda bulundu. Tina Charles ayrıca, sezonu 4. sırada tamamlayan Moskova takımına ligde de 14.0 sayı ve 8.5 ribaund rakamları ile destek oldu.

Tina Charles ayrıca, daha önce Avrupa’da Rusya’nın Nadezhda Orenburg ve Polonya’nın Wisla Can-Pack takımlarında da forma giydi.

Kısa bir süre önce Rus vatandaşlığına geçen Tina Charles, Amerika Birleşik Devletleri Milli Takımı’nda forma giydiği için, sahip olduğu Rus pasaportu, Türkiye’de geçersiz sayılacak.

Fenerbahçe bu transfer ile, gelecek sezon için kıta dışı oyuncu hakkını, Angel McCoughtry ve Tina Charles ile doldurdu.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nden, Tina Charles transferine ilişkin yapılan açıklama şöyle:

Yeni sezonda, yer aldığı tüm yarışlarda Fenerbahçe adını zirveye taşıma hedefleri doğrultusunda yapılanmasını sürdüren Kadın Basketbol Takımımız, Amerika Milli Takım oyuncusu Tina Charles’ı renklerine bağladı.

2010 yılında WNBA Draft’ında ilk sıradan seçilen, 3 kez WNBA All-Star kadrosuna giren, 2012 yılında WNBA’de normal sezonun en değerli oyuncusu olan 1988 doğumlu Tina Charles, WNBA takımlarından New York Liberty forması giyiyor. Yeni transferimiz Charles, 2012 Londra Olimpiyatları’nda da Amerika Birleşik Devletleri ile altın madalya kazanma başarısı gösterdi.

Fenerbahçemize, Dinamo Moskova’dan transfer edilen 1.93 metre boyundaki başarılı oyuncu, pivot pozisyonunda görev yapıyor.

1 yıllığına renklerimize bağlanan sporcumuza; Fenerbahçemizin zirve hedefleri doğrultusunda, Sarı Lacivert renklerimiz ile sonsuz başarılar dileriz.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.