Kartal’da inşaat iskelesinden düşen üç işçi hayatını kaybetti

İstanbul Kartal’da, iskelesi çöken inşaattan  düşen 3 işçi hayatını kaybetti. İstanbul’da beş farklı bölgede meydana gelen beşinci iş cinayeti. 

12-34

İşçilerin 16 katlı bir inşaattan düşmeleri sonucu  meydana geldiği  işçilerin ise Hasan Doğan (53), Salih Karayalı ve Sinan Doğan (22) olduğu açıklandı. Sağlık ekipleri, 3 işçinin de olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. Olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi aldı. Savcının incelemesinin ardından işçilerin cesetleri Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

27 Mayıs’ta Halkalı Tema Park’ta Mesa-Kantur’a bağlı adı henüz öğrenilemeyen bir taşeron işçi,7. kattan düşerek hayatını kaybetmişti.

Yine 27 Mayıs’ta Yürütmesi durdurlan Ağaoğlu’na ait Maslak 1453 projesinin inşaatında  Hakan Tek isimli işçi üstüne demir kalıbı düşmesi sonucu hayatını kaybetmişti. 

29 Mayıs’ta ise Sakarya Arifiye’de hızlı tren istasyonu inşaatı sırasında tavan çökmüş. Beş işçi hastaneye kaldırılmıştı. 

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi’nin raporuna göre, 2013 yılında en çok iş cinayeti inşaat ve yol sektöründe yaşandı. Geçen sene 59’u çocuk bin 235 işçi hayatını kaybetti ve işçilerin  294’ü inşaat ve yol sektöründendi. 
 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir