Uğur Kurt’un ön otopsi raporu çıktı

Okmeydanı’nda öldürülen Uğur Kurt’un otopsi raporu çıktı. Adli Tıp imzalı ön otopsi raporuna göre Kurt’un mermiyle öldürüldüğü kesinleşti. Avukatların yaptığı suç duyurusuna rağmen savcı olay yerinde keşif yapmadı.

okbuyuk

Otopsi raporunda “ölümün ‘cesedin sol ense kısmından makroskopik görünümüne göre muhtemelen 9 mm çaplı, gömlekli, önden ve dipten deforme, üzerinde yiv ve set izleri bulunan 1(bir)adet mermi çekirdeği elde edildi’ sonucu meydana geldiği “ belirtildi.

24 saat geçmesine rağmen savcının olay yerine gelmemesi ve olay yeri inceleme yapmaması tepkilerine neden oldu. Cemevi bahçesinde ise olay yerinin üzeri bir örtü ile kapatıldı ve inceleme yapması için savcının gelmesi bekleniyor.

Cemevinde toplanan vatandaşlar savcının olay yerine gelmesini istiyor. Vatandaşlar”Aramamıza rağmen savcı buraya gelmiyor. Görünen o ki delilleri karartmak istiyorlar” dedi.

Hürriyet gazetesinin haberine göre, “Kurt’a isabet eden merminin çıktığı tabancayı bulmak için başlatılan idari ve adli soruşturmada, olayın yaşandığı bölgede görev yapan 20 polisin tabancası kriminal incelemeye alındı.”

Silahlar Polis Kriminal Laboratuvarı’na gönderildi. Ayrıca, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yanı sıra Emniyet Müdürlüğü de idari soruşturma başlattı.

Bu haber gazetelerden derlenerek hazırlanmıştır.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir