Soma’da 432 çocuk yetim kaldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Soma’daki maden faciasında hayatını kaybedenlerin ailelerinin sosyal durumlarıyla ilgili bir tablo ortaya çıkarmaya çalıştıklarını belirterek, “Toplam 432 çocuğumuz babasız, yetim kalmış durumda. Bu çocukların yaş ortalaması 10” dedi.

cocukişçi

İslam, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığında (AFAD) Soma’daki maden faciasının ardından yapılan çalışmalara ilişkin düzenlenen basın toplantısında, AFAD şemsiyesi altında Sağlık Bakanlığı ile ilk günden itibaren ailelerle ilgili çalışmaları yapmaya başladıklarını söyledi.

 “Şimdiye kadar 289 ailemize ulaştık. Ulaşamadığımız aileler defin işlemleri dolayısıyla bulundukları şehrin ya da ilçenin dışına çıkan aileler ama onlarla da irtibatımız var, en kısa zamanda görüşeceğiz. Hayatını kaybeden madencilerimizin evli olanlarının sayısı 255. Bekar olanlar 46 kişi. Çocuğu olmayan madenci sayımız 84. Hayatını kaybeden ve çocuğu olan madenci sayımız 217. Toplam 432 çocuğumuz babasız, yetim kalmış durumda. Bu çocukların yaş ortalaması 10.”

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir