Doktor Servan Gökhan, Yusuf Yerkel’e 7 günlük iş göremezlik raporunu vermeden önce detaylı tetkikleri istemiş midir? İstemişse bu tetkikler nelerdir?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’dan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a Başbakanlık Özel Kalem Müdür Yardımcısı Yusuf Yerkel ile ilgili yazılı soru önergesi  sunuldu. 

Yusuf Yerkel

Tanrıkulu’nun soru önergesi şöyle:

“TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Yardımcısı Bülent ARINÇtarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Dr. M. Sezgin TANRIKULU

İstanbul Milletvekili

1.Manisa Soma’da 14 Mayıs 2014 günü yere düşen bir vatandaşımıza tekme atarken görüntülenen Yusuf Yerkel’e, Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Doktor Servan Gökhan tarafından 7 günlük iş göremezlik raporu hangi gerekçelerle vermiştir?

2.Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Doktor Servan Gökhan 7 günlük iş göremezlik raporunu vermeden önce detaylı tetkikleri istemiş midir? İstemişse bu tetkikler nelerdir?

3.Sağlık Bakanlığı Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve görevli Doktor Servan Gökhan hakkında inceleme başlatmış mıdır ya da başlatacak mıdır?

4.Yusuf Yerkel’in Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Doktor Servan Gökhan’ı tercih etmesinin sebebi nedir?

5.14 Mayıs 2014 günü Manisa Soma’da yaşanan olay ile ilgili olarak Yusuf Yerkel’in Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevkini sağlayan kurum hangisidir?

6.Manisa Soma’da gerçekleşen olay sonucunda, iş göremezlik raporu, neden Manisa’da bulunan bir hastane tarafından verilmemiştir?

7.Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel hakkında Soma İlçesi Cumhuriyet Savcılığı kasten adam yaralama suçlamasıyla soruşturma başlatmış mıdır ya da başlatacak mıdır?

8.Yusuf Yerkel’in Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Kurumu’nda bulunduğu görevden alınacağı iddiaları doğru mudur?

9.Yusuf Yerkel’in bizzat Recep Tayyip Erdoğan tarafından korunduğu iddiası doğru mudur?”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir