Vatandaşa tekme atan Yusuf Yerkel’e 7 günlük iş göremez raporunu hangi sağlık kurumu ve hekimler vermiştir?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’dan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a Başbakanlık Özel Kalem Müdür Yardımcısı Yusuf Yerkel ile ilgili yazılı soru önergesi  sunuldu. 

Tanrıkulu’nun yönelttiği sorular şöyle:

chp-sezgin-tanrikulu-t4

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Yardımcısı Bülent ARINÇ tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim.

Av.Dr. Sezgin Tanrıkulu

İstanbul Milletvekili

1-    14 Mayıs 2014 günü Manisa Soma’da  bir vatandaşımızı tekmeleyerek darp eden ve görüntüleri basın aracılığıyla tüm kamuoyuna sunulan Başbakanlık Özel Kalem Müdür Yardımcısı Yusuf Yerkel, görevden alınacak mıdır ?

2-    Cumhuriyet Savcılığı Vatandaşımıza tekme atan eden Başbakanlık Özel Kalem Müdür Yardımcısı Yusuf Yerkel hakkında yasal soruşturma başlatmış mıdır ya da başlatacak mıdır ?

3-    Yusuf Yerkel’in yönetim kurullarında bulunduğu ve danışmanlık yaptığı kurum ve şirketler bulunmaktaysa söz konusu kurum ve şirketler hangileridir?

4-    Yusuf Yerkel’in son birkaç yıl içerisinde Mal varlığında büyük artışlar olduğu iddiası doğru mudur ?

5-    16 Mayıs 2014 tarihi itibarıyla Yusuf Yerkel’in Mal Beyanı nedir ?

6-    Vatandaşa tekme atan Yusuf Yerkel’e 7 günlük iş göremez raporunu hangi sağlık kurumu ve hekimler vermiştir?

7-    Yedi günlük iş göremez raporunun aynı zamanda Recep Tayyip Erdoğan’ın özel doktorları tarafından verildiği doğru mudur?

8-    Yusuf Yerkel  7 günlük iş göremez raporu aldıysa olaydan hemen sonra ve takip eden günlerde nasıl olmuştur da yine Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte seyahatlere, toplantılara katılabilmiştir?

9-    Yusuf Yerkel hakkında rapor düzenleyen hekim veya hekimlerin sahte rapor düzenledikleri iddiası dikkati alındığında rapor düzenleyen hekim/hekimler hakkında yasal soruşturma açılacak mıdır ?

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir