Twitter “susturma” seçeneği çıkardığını duyurdu!

Twitter , Pazartesi günü yaptığı açıklamada kullanıcıların “daha az duymak istedikleri” kişileri filtreleyebilecekleri bir “susturma” seçeneği çıkardığını belirtti.

Şirketin sitesindeki açıklamada, “Susturma özelliği bir kullanıcının içeriklerini Twitter deneyimizin önemli kısmından çıkararak Twitter’da görmek istediğiniz içerik konusunda size daha çok kontrol sunuyor. Cihaz bildirimlerini açıp en sevdiğiniz kullanıcıların tweetlerini kaçırmama imkânınız olduğu gibi şimdi de daha az duymak istediğiniz kişileri susturma imkânınız var,” denildi.

Twitter-Fail-Whale

Wall Street Journal’da yer alan habere göre, kullanıcıları susturma özelliğiyle bu kişilerin tweetleri ve retweetleri Twitter sayfanızda belirmeyecek. Susturulmuş kullanıcılar hala tweetlerinize cevap verebilecek ve onları retweet veya favorite edebileceği fakat “bunların hiçbirinin zaman tünelinde gözükmeyeceği” belirtildi.

Ve hiç kimseyi kıracağım diye endişelenmenize de gerek yok. Susturduğunuz kişiler sizin onları susturduğunuzu bilmeyecek.

Bu hamle tam da Twitter kullanıcı sayısını artırmakla ilgili soru işaretleriyle karşılaştığı dönemde geldi. Sosyal medya sitesinin birinci çeyrek itibarıyla 225 milyon kullanıcısı bulunuyor.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir