“İşçi ölümlerini kader saymak mümkün değildir ve önlenmelidir”

İşçi Ölümlerine Son Platformu Başkanı Selçuk Kaygısız ve arkadaşları Ankara Milletvekili Levent Gök’ü TBMM’ndeki makamında ziyaret ederek yaşadıkları olumsuz süreç ve işçi ölümleri konusunda bilgi sundu.

İşçi ölümlerinin kader olmadığını ve önlenmesi gerektiğini belirten Levent Gök, platform üyeleriyle birlikte TBMM Dikmen Kapısı’nda basın açıklaması yaptı.

İşçi Ölümlerine Son Platformu sözcüsü Selçuk Kaygısız yaptığı konuşmada, buraya yas tutmaya değil işçi ölümleriyle yasama organının artık yüzleşmesi gerektiğini söylemeye geldiklerini kaydetti.

Gerekli önlemler alınmadığı için yaşanan işçi ölümlerine karşı TBMM’yi göreve çağırdıklarını ifade eden Kaygısız, Türkiye’nin, ILO verilerine göre işçi ölümlerinde Avrupa’da birinci dünyada üçüncü sırada olduğunu belirtti.

Ankara Milletvekili Levent Gök,   emekten yana, “emek en yüce değerdir” diyen bir partinin mensupları olarak kendilerine iletilen sorunların çözümü amacıyla taleplerin takipçisi olmayı sürdüreceklerini söyledi.

Gök, “Ülkemizde işçinin can güvenliğinin, iş güvenliğinin daha gelişmesi, Avrupa standartlarına, ILO standartlarına ulaşması ve bir daha kazaların olmaması, emekçilerin hayatlarını kaybetmemesi ve uzuv bütünlüklerinin korunması için her türlü yasal çalışmada emekçi kardeşlerimizle beraber olacağız” dedi.

2014′ün Mart ayında 112, ilk 3 ayında en az 276 işçi öldü!

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.