Bilirkişi Berkin Elvan’ın nasıl vurulduğunu görmedi, Adli Tıp ölüm nedeni belirleyemedi!

Taksim Gezi Eylemleri sırasında Okmeyda’nında başından gaz fişeyi ile vurulan 269 gün sonra hayatını kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın bilirkişi raporunda sadece kolluk kuvvetlerinin müdahale görüntüleri var. Berkin Elvan’ın nasıl vurulduğu ile ilgili hiçbir bilgiye ve değerlendirmeye yer verilmiyor. Otopsi raporu da bugün yayınlandı ve ölüm nedeni belirlenemedi.

Dağ Medya Haber Merkezi
İstanbul /info@dagmedya.com

7

Elvan’ın otopsi raporu da soruşturma dosyasına girdi. Otopsi raporunun sonuç bölümünde, “Kişinin ölüm sebebi ve sorulan diğer hususlar hakkında ifadeler, ilk hastane başvurusu sırasında düzenlenmiş olan adli rapor, yatışı sırasında çekilmiş olan grafiker, ameliyat raporu ve doktor takiplerini içerir tüm tıbbi belgelerinde bulunduğu adli soruşturma dosyası ile birlikte 1′ inci Adli Tıp İhtisas Kurulu’nda görüş alınmasının uygun olduğu kanaatini bildirir rapordur” denildi.

Avukat Evrim Deniz Karatana, bu bilirkişi raporunun hiçbir bilgi vermediğini, bugün kamera kayıtlarının incelenmesi ve değerlendirme için başka bir bilirkişi incelemesi talebinde bulunduklarını belirtti.

Ulaşım Daire Başkanlığı Trafik Müdürlüğü’nün rapordaki değerlendirmesinde de durum şöyle anlatılıyor:

“Belirlenen tarihe ait D100 Okmeydanı kamera görüntü kaydı olmayıp, Okmeydanı Cemal Kamacı Spor Tesisi önünde Müdürlüğümüze ait kamera bulunmamaktadır.”

Bilirkişi raporundaki fotoğraflardan bazıları şöyle:

4 5 6 87 79

*bu haberi oluştururken Bianet, Radikal, T24 sitelerinden yararlanılmıştır.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.