Dünyanın müziği 13. Mersin Uluslararası Müzik Festivali’nde!

Bu yıl 13. kez düzenlenecek olan Mersin Uluslararası Müzik Festivali’ne Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden 251 sanatçı katılıyor.
Festival 24 Mayıs’ta, Avrupa ’nın seçkin orkestralarından ‘I Musici Di Roma Orkestrası’nın vereceği konserle başlayacak. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın kapanış gala konseriyle 7 Haziran’da sona erecek. Kapanış konserinde Amerikalı soprano Angel Joy Blue solist olarak yer alırken, orkestranın şefliğini İtalyan Antonio Pirolli yapacak. Festivalde yerli ve yabancı 251 sanatçı sanatseverlerle buluşacak. Festivaldeki bazı isimler şöyle:
Christina Sandsengen
Arap-Hint müziğinin önde gelen isimlerinden Yair Dalal festivalde, keman sanatçısı Cihat Aşkın ve perküsyon ustası Erez Mounk’la konser verecek.
 
Gülsin Onay ve Bülent Ortaçgil Kanlıdivane’de sanatseverler için söyleyecek.
 
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Britanya’nın genç keman sanatçısı Charlie Siem ile buluşacak. 
 
İsyanyol sanatcı Buika da Mersin’de olacak.
 
Prof. Nevit Kodallı, Latin Katolik Kilisesi’nde keman repertuvarının en güzel eserlerine yer verecek. Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olan kemanın genç yıldızı Hasan Gökçe Yorgun ve Veriko Tchumbridze de konser verecek. Klasik gitarın ustası Christina Sandsengen de Mersinlilere seslenecek.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.