“Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Sekreterine Yapılan Saldırı Aydınlatılsın “

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Sekreteri Mustafa Kuleli ile gazeteci Hasan Cömert gece sokakta saldırıya uğradı. Saldırıyı kimin ve neden yaptığı bilinmiyor. Gazeteciler şikayetçi oldu.

145-678

TGS’de yapılan açıklama şöyle:

Sendikamız Genel Sekreteri Mustafa Kuleli dün gece evine giderken kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı. Genel Sekreterimize ve yanındaki meslektaşımız Hasan Cömert’e yapılan saldırının faillerinin derhal ortaya çıkartılmasını istiyoruz.

Olay dün gece Genel Sekreterimiz Mustafa Kuleli ve gazeteci Hasan Cömert evlerine giderken gerçekleşti. Arkadan gelerek Genel Sekreterimize saldıran üç kişi kısa süre sonra hiçbir şey söylemeden olay yerinden kaçtı. Saldırıda Genel Sekreterimizin kafası yarıldı ve kaldırıldığı hastanede kafasına 4 dikiş atıldı.

Özellikle son aylarda yoğun olarak sürdürdüğümüz örgütlenme çalışmalarının müspet sonuçları ortadayken ve 5N1K1Sendika kampanyamız meslektaşlarımız arasında ilgi uyandırmışken yapılan bu saldırıyı basit bir kavga olarak tanımlayamıyoruz. Zira Genel Sekreterimiz kendisine saldıran 18-20 yaşlarındaki saldırganları tanımamakta, hiç kimseyle bir husumeti bulunmamaktadır.

Sendikamız TGS’nin büyümesi, meslektaşlarımızın sorunlarının çözüm merkezi haline gelmesi bu gibi saldırılarla engellenemeyecektir.

Saldırganlar hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır. Emniyet tarafından yapılacak incelemelerin ardından saldırganlar ve arkasındaki güçler hakkında kamuoyuna daha geniş bilgi iletilecektir.

TÜRKİYE GAZETECİLER SENDİKASI

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.