Teradata Türkiye’de Türkiye’nin İlk Veri Bilimcisi Göreve Başladı @TeradataTurkiye

Teradata Türkiye’de, Murat Mığdısoğlu ‘Veri Bilimci’ olarak göreve başladı. Türkiye’de Veri Bilimci pozisyonunda görev yapacak ilk çalışan olan Mığdısoğlu, Teradata Türkiye müşterilerinin iş hedeflerini büyük veri analitiği ile birbirine bağlayacak.

Murat Mığdısoğlu, büyük veri alanında uzman olarak, farklı birçok kaynaktan toplanan bilgileri analiz ederek Teradata Türkiye müşterilerinin hem uzun vadeli iş planları yapmalarında hem de pazarlama, satış ve müşteri ilişkileri gibi alanlarda daha iyi taktik ve stratejik kararlar alabilmelerini sağlayan büyük veriyi kullanmalarında yardımcı olacak.

Mığdısoğlu Teradata Türkiye ekibine katılmadan önce merkezi Hollanda’da bulunan Sony Benelux’ün inovatif büyük veri çözümleri geliştiren ekibinde Büyük Veri Uzmanı olarak görev yapıyordu. Kariyerinin önceki yıllarında Alcatel-Lucent’ta Hadoop ve değişik teknolojilerle uygulama geliştirme sorumluluğu üstlenen ve video analitiği üzerine çözümler geliştiren Mığdısoğlu, Galatasaray Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde aldığı eğitimin ardından Atos Türkiye’de danışman olarak çalıştı, sonrasında ise Hollanda’da Skills isimli firmada görev aldı.

Teredata hakkında

Dünyanın en büyük şirketlerine veri ambarı çözümleri sunan, 1979 yılında akademisyen bir ekip tarafından kurulmuş olup 1985’te ilk müşterisi ile çalışmaya başlamıştır. Aktif Kurumsal Veri Ambarı ile TERADATA şirketlerin kurum içindeki tüm datayı entegre etmelerini ve bu datayı uç kullanıcılarının, tedarikçilerinin ve hatta müşterilerinin kullanımına hazır hale getirmeyi sağlayarak , rekabette avantaj sağlamak için daha hızlı, daha akıllı ve daha fazla karar almalarına olanak tanımaktadır. 

Kaynak: 

https://www.teradata.com/languagesnav.aspx?id=18141  

http://turk-internet.com/portal/yazigoster.php?yaziid=45919

Dağ Medya

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.