Erdoğan: Bu darbe girişimi hesapsız kalmaz

AK Parti TBMM grup toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, 17 Aralık komplosunun millet iradesini gasp etme komplosu olduğunu söyledi.

17 Aralık komplosunun tam anlamıyla millet iradesini gasp etme komplosu olduğunu belirten Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “12 yıldır milletle iktidarı paylaşamayanlar, son bir hamle yaparak, iktidarı çalmak, milletin sofrasına ortak olmak istemiştir. İşte biz bunu engelledik” dedi.

rte-grup119

fotoğraf: Akp.org.tr

Başbakan Erdoğan, “Aynı yazarlar aynı yüzsüzlükle aynı edepsizlikle bir kez daha milli iradeyi aşağılamaya başladı” ifadelerini kullanarak, 28 Şubat’ın işveren örgütlerinin bu son darbe girişimine destek vermeye, Türkiye’ye yeni bedeller ödetecek adımlar atmaya başladığını kaydetti.

“Türkiye’yi yönetme iradesini hiçbir çete ve mafyayla paylaşmayacağız”

27 Mayıs, 12 Eylül ve 28 Şubat’ta milletin yetkisinin elinden alındığını vurgulayan Başbakan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İktidarı iş dünyası, medya, belli STK’lar, çeteler, CHP ve diğer statüko partileriyle paylaştı. İktidarı milletle asla paylaşmadılar… Biz Türkiye’yi yönetme iradesini hiçbir zümre, çete ve mafyayla paylaşmadık, paylaşmayacağız.”

Başbakan Erdoğan, milletin iktidarda olmasından rahatsız olan bir de vaiz lobisi olduğunu belirterek, “Diledikleri gibi örgütlenemeyen, çirkin senaryoları ortaya dökülen vaiz lobisi de milletin iktidarından rahatsız” dedi.

“Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na haince bir saldırıdır”

Başbakan Recep Tayyip Erdooğan, “(Ses kayıtları)Yapılan Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na alçakca bir saldırıdır. Recep Tayyip Erdoğan’a değil, AK Parti Genel Başkanı’na değil, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na haince bir saldırıdır” dedi.

Başbakan Erdoğan, 7 bin kişinin dinlenmesiyle ilgili olarak, “Sadece kendi kesimleri hariç bütün insanları nasıl dinlediklerini gördünüz. Bunların hepsi şantaj dosyalarıdır. Vakti saati geldiğinde bu şantajlar onların karşısına çıkarılsın diye hazırlanmıştır” ifadelerini kullandı.

“Alçakça montaj yapıp bunu servis ediyorlar”

Başbakan Erdoğan, ses kayıtları iddialarına ilişkin olarak da şunları söyledi:

“Dün akşam kendi kurguladıkları, dublajını da kendilerinin yaptığı bir piyesi servis ettiler. Ben haftalardır bir çağrıda bulunuyorum; eteğinizde ne varsa dökün, elinizde ne varsa çıkarın diyorum. Ama bunlar gidiyor, alçakça, hayasızca, edepsizce montaj yapıp bunu servis ediyorlar. Uydurun da uydurmanın da bir ahlakı, edebi var. Bu kadarı olmaz.”

Cevabını veremeyeceği hiçbir iddianın olmadığını belirten Başbakan Erdoğan, “Ne ben ne AK Parti teşkilatı, bu gündem değiştirme tuzağına düşmüyecek, bunların gündemine teslim olmayacağız” dedi.

“Evet bu bir istiklal mücadelesidir”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sandık dışındaki her niyetin açık şekilde demokrasiye, açık şekilde istiklale bir saldırı olduğunu dile getirerek, “Evet bu bir istiklal mücadelesidir, istiklalimiz adına canımızı ortaya koymaktan da bir an bile tereddüt etmeyeceğiz. Ellerinden geleni yapsınlar, istedikleri montajı üretsinler, son sözü millet söyleyecek, son kararı millet verecek” şeklinde konuştu.

Kaynak: http://www.akparti.org.tr/site/haberler/bu-darbe-girisimi-hesapsiz-kalmaz/59887#1

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.